18.09.2018 14:30 0 Natalia/PM Gdynia

Ponad 90 tysięcy pasażerów w gdyńskim porcie, ale to jeszcze nie koniec

Źródło: Facebook/portgdynia

Tegoroczny sezon pasażerski w Porcie Gdynia zbliża się do końca. Za pośrednictwem Portu Gdynia region pomorski odwiedziło w tym roku prawie 93 tysięcy pasażerów statków wycieczkowych. W tym roku port obsłuży jeszcze sześć wizyt „pasażerskich kolosów”.

Trwający sezon wycieczkowy jest bardzo ważny dla Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA z punktu widzenia przyszłości tego rynku. W ramach rozwoju oferty dla armatorów statków wycieczkowych, podjęto liczne działania mające poprawić zainteresowanie portem wśród turystów oraz armatorów.

W tym roku do portu przybyło prawie 93 tysiące pasażerów na pokładach 45 statków, z których każdy oferuje unikalną oraz wyjątkową atmosferę do wypoczynku i regeneracji. Do końca sezonu zarządcy spodziewają się jeszcze sześciu statków, na których około 11 tysięcy pasażerów będzie miało okazję zwiedzić region. Wspierać ich będą niespełna cztery tysięcy członków załogi.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA podejmuje również nieustanne działania promujące atrakcyjność regionu Pomorskiego poprzez udział w różnego rodzaju targach i konferencjach oraz bieżący kontakt z liniami wycieczkowymi.

W tym roku nowością było przyjęcie statku ASTOR przy Nabrzeżu Pomorskim, usytuowanym w ścisłym centrum miasta Gdynia. To bardzo atrakcyjny teren, na którym w przeszłości gościły już mniejsze statki wycieczkowe. Dobra organizacja oraz współpraca z urzędem miasta pozwoliły na sprawną obsługę zarówno mieszkańców, turystów, pasażerów, jak i samej jednostki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24