14.09.2018 13:40 0 PM/Gdynia.pl

Poczuj historię na pokładzie francuskiego żaglowca

Fot. Gdynia.pl

Egzotyczne owoce na pokładzie francuskiego żaglowca? Taką opcję spędzania wolnego czasu oferuje nam Gdynia. Już od najbliższej niedzieli (16 września) trójmasztowy żaglowiec „Le Marité” zapewni możliwość zwiedzania wszystkim zainteresowanym.

Egzotyczne – z pozoru – owoce uprawiane w Europie pojawią się w Gdyni. W dodatku będzie można zapoznać się z ich metodami uprawy i spróbować ich smaku. To wyjątkowa okazja, bo wszystko wydarzy się na pokładzie francuskiego statku.

„Le Marité” jest barkentyną (inaczej szkunerbarkiem), czyli żaglowcem posiadającym trzy lub więcej masztów. Został zbudowany w 1921 roku w Fecamp. Jest dziś ostatnią „czynną” tego typu jednostką, które w Normandii przeznaczone były do połowów dorszy. 

Sam żaglowiec to nie wszystko – na pokładzie statku znajdzie się wystawa zdjęć „Exotic Taste of Europe”. To projekt poświęcony produktom rolnym z ultraperyferyjnych regionów Europy i ich producentom. Między innymi banany, winogrona czy awokado rosną na Wyspach Kanaryjskich, Gwadelupie, Maderze i Martynice, czyli pochodzą z Europy – czytamy na stronie gdynia.pl.

Zwiedzanie całej wystawy oraz historycznego żaglowca „Le Marité” z 1921 roku będzie możliwe od 16 września do 20 września, od godziny 9:00 do 18:00. Jednostka zacumuje przy Nabrzeżu Pomorskim. Wstęp wolny.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24