21.05.2018 12:10 38 mike/TTM

Stanisław Karczewski odwiedził Krokową i Wejherowo

Fot. TTM

Stanisław Karczewski, marszałek Senatu RP, w minioną sobotę (19 maja) gościł w Krokowej i Wejherowie. W obu spotkaniach z mieszkańcami nie zabrakło pytań i odpowiedzi o bieżące problemy polityczne, ale również o sprawy regionu.

Łącznie w obu spotkaniach uczestniczyło ponad 100 osób. Spotkanie na zamku w Krokowej rozpoczęło się o godzinie 11:00. Stanisław Karczewski na wstępie podkreślił, że ceni sobie swobodną wymianę poglądów i formułę dialogu z mieszkańcami.

Fot. TTM

Fot. TTM

Fot. TTM

Fot. TTM

Fot. TTM

Fot. TTM

Spotykaliśmy się wcześniej z państwem, z wyborcami, i pisaliśmy program naszej partii, który został stworzony przez Polaków. Słuchaliśmy opinii specjalistów z różnych dziedzin życia – zaznaczył marszałek.

Gość przekazał również gratulacje Adamowi Śliwickiemu, wójtowi gminy Krokowa, z okazji zwycięstwa w poprzednich wyborach. Jak podkreślił Stanisław Karczewski, z tego powodu o Krokowej zrobiło się głośno w całej Polsce.

Osiągnął pan fantastyczny wynik. Przyjechałem nie tylko panu pogratulować, ale i dowiedzieć się, jak to się robi. Sam, startując w wyborach do senatu, mając jednego konkurenta, uzyskałem nieco gorszy rezultat – dodał marszałek.

Nie zabrakło pytań odnoszących się do kwestii, które poruszają opinię publiczną. Pytano m.in. o protest rodziców niepełnosprawnych dzieci i o reformę sądownictwa.

Nie cofniemy się przed tymi zmianami, bo zmiany w sądownictwie są konieczne. W przyszłym roku obchodzimy 30. rocznicę naszej transformacji. W tym czasie udało się zmienić większość spraw. Była reforma administracyjna, widać, że powiaty już okrzepły. Jeśli chodzi o wymiar sprawiedliwości, nie ma dnia, żeby nie wpływały skargi w tym zakresie. Dotyczą one zarówno przewlekłości spraw, jak i rażących uchybień. Dlatego realizujemy tę reformę i dalej będziemy to robić, ponieważ wiemy, że mamy wsparcie Polaków – zaznaczył Stanisław Karczewski.

Jak podkreślił Adam Śliwicki, na spotkaniu w Krokowej nie brakowało też spraw lokalnych, które nurtują lokalną społeczność.

Marszałek poruszał bardzo ważne tematy również dla gminy, m.in. dotyczące nielegalnej zabudowy na Karwieńskich Błotach. Pojawiały się też problemy związane z remontami dróg, ze służbą zdrowia czy z renowacją zabytków. Mam nadzieję, że niektóre z tym spraw uda się załatwić. Zawsze liczymy na polityków, na to, że przychylnie spojrzą na naszą gminę – podsumował wójt gminy Krokowa.

Trzy godziny później, o godzinie 14:00, marszałek Karczewski przybył do Wejherowa spotkanie zorganizowano w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. W Wejherowie marszałka przywitano tradycyjnie chlebem, solą i wodą. Była to pierwsza wizyta Stanisława Karczewskiego w tym mieście.

Fot. TTM

Fot. TTM

Na wstępie marszałek podziękował za przybycie na spotkania, co określił jako wyraz troski w sprawy krajowe. Pytany o najpilniejsze potrzeby mieszkańców Pomorza, zwrócił uwagę m.in. na konieczność dalszego rozwoju turystyki.

Mieszkańcom zależy na tym, aby region był jak najbardziej atrakcyjny, aby odwiedzało go jak najwięcej turystów – dodał gość.

Fot. TTM

Fot. TTM

Fot. TTM

Fot. TTM

Zapytany o ocenę sytuacji w kraju, podkreślił, że Polska może się poszczycić bardzo dobrymi wskaźnikami gospodarczymi, niskim bezrobociem i dużym wzrostem gospodarczym.

To bardzo cieszy Polaków i nas, polityków – zaznaczył marszałek senatu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...