05.03.2018 08:56 1 Kwt

Społecznicy nagrodzeni – wręczono Bursztynowe Kogi 2017

fot. powiat pucki

W piątek (2 lutego) w Wiejskim Domu Kultury w Żelistrzewie podczas uroczystej gali nagrodzono najbardziej aktywne organizacje pozarządowe powiatu puckiego. Bursztynowe Kogi w tym roku otrzymały trzy organizacje pozarządowe.

W tym roku 17 organizacji postanowiło wystartować w konkursie i pokazać całą swoją działalność. Decyzją kapituły Bursztynową Kogę za 2017 rok otrzymały: Studio Tańca Dance Flow, Da Capo Al Fine oraz Stowarzyszenie "Zrozumieć Świat".

Działalność organizacji pozarządowych nie jest skromna. My, często obserwując waszą pracę, widzimy tylko jeden dzień, w którym organizujecie festyn, konferencje – mówił w trakcie uroczystości Jarosław Białk, starosta pucki. – To jest potężna praca, za którą jesteśmy bardzo wdzięczni. Wszystkie samorządy ziemi puckiej, wszystkie samorządy w całej Polsce nie wyobrażają sobie realizacji swoich zadań podstawowych, statutowych bez was drodzy państwo.

Kapituła oceniła podmioty, biorąc pod uwagę następujące aspekty: integrowanie i włączanie w działania organizacji wolontariuszy i społeczności lokalnej, współpracę z innymi partnerami, w szczególności z instytucjami sektora publicznego, innowacyjność i promowanie nowych rozwiązań oraz szczególne osiągnięcia w jednej z wyżej wymienionych sfer działalności.

Bursztynowa Koga jest uhonorowaniem najlepszych organizacji pozarządowych ziemi puckiej przez starostwo powiatowe oraz powiatową radę organizacji pozarządowych. Nagrody są wręczane od dziewięciu lat, włodarze dziękują w ten sposób działaczom za aktywność.

fot. powiat pucki


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.