30.11.2017 18:30 4 Redakcja
Stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk–Gdynia–Sopot przygotowało mapy gmin, w których będzie można korzystać z usługi roweru metropolitalnego, w tym Rumi, Redy, Władysławowa, Pucka i Gdyni. To efekt konsultacji przeprowadzonych z osobami zainteresowanymi wprowadzeniem możliwości wypożyczania jednośladów w Trójmieście i okolicach.
Rozmowy z mieszkańcami gmin, które zdecydowały się na przyłączenie do Systemu Roweru Metropolitalnego, odbyły się we wrześniu. Podczas konsultacji zbierano opinie i propozycje dla stacji rowerów miejskich na Pomorzu.
– Konsultacje odbyły się w czterech gminach, do których ma trafić najwięcej rowerów. To Gdańsk, Sopot, Gdynia i Reda. Konsultacje pozwoliły zastanowić się nad propozycjami miejsc, gdzie miałby znaleźć się stojaki. Ponadto rozpatrzonych zostało około 200 e-maili, jakie otrzymało stowarzyszenie w sprawie planowanych lokalizacji stojaków. Dzięki tym wszystkim głosom jest duża szansa na to, że stacje rowerowe i cały system roweru metropolitalnego na Pomorzu będzie dopasowany do mieszkańców, ich potrzeb, najczęściej wybieranych tras oraz miejsc pracy i zakupów – podają przedstawiciele urzędu marszałkowskiego.
Przypomnijmy, projekt "Budowa Systemu Roweru Metropolitalnego OMG-G-S" zakłada stworzenie nowoczesnego systemu rowerów miejskich w czternastu gminach. Stacje rowerowe powstaną w: Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Tczewie, Pucku, Redzie, Kartuzach, Sierakowicach, Somoninie, Stężycy, Władysławowie, Żukowie, Pruszczu Gdańskim i Rumi. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.