Politycy nie zabijajcie polskich mediów

Dzisiaj mobilne otwarcie wystawy MIGRACJE|KREACJE

Kultura, Gdynia

Data 01.07.2013 19:00-14.07.2013 19:00
Miejsce Dworzec PKP, SKM
Miejscowość Gdynia

1 lipca 2013 r., o godz. 19.00 przy Dworcu PKP Gdynia Główna odbędzie się wernisaż MIGRACJI | KREACJI. Nie będzie to jednak zwykłe otwarcie. Korzystając ze szczególnego charakteru ekspozycji i jej funkcjonowanie w przestrzeni trasy SKM Gdynia Sopot Gdańsk, kuratorka wystawy, Justyna Wicenty zabierze gości w niecodzienną podróż szlakiem zrealizowanych w ramach projektu interwencji artystycznych.

W mobilnym oprowadzaniu po dziełach sztuki w obszarze publicznym udział wezmą również bohaterowie wyjątkowi - ich twórcy. Nie zabraknie wśród nich laureatki Paszportu Polityki, Julity Wójcik, gwiazdy streetartu, Sławomira Czajkowskiego oraz uznanych artystów Ludomira Franczaka i Iwony Zając.

To właśnie Iwona Zając, kończąca w otoczeniu widzów pracę nad swoim muralem, otworzy spotkanie (plac Konstytucji przed Dworcem PKP Gdynia Główna, obok poczty). Po krótkim wstępie na dworcu w Gdyni, kilku słowach od zaproszonych gości i organizatorów goście zobaczą wszystkie prace zgromadzone w przestrzeni stacji dalekobieżnej i podmiejskiej. Następnie wybiorą się na kulturalne safari na głównym szlaku trójmiejskiej arterii komunikacyjnej.

Kolejne punkty wycieczki zaprowadzą aż do Gdańska Głównego, gdzie zakończy się podróż, ale rozpocznie inna - trójmiejskiej publiczności, która przez najbliższe dwa tygodnie będzie miała szansę dotknąć tematu migracji, w jego artystycznym wymiarze.