Politycy nie zabijajcie polskich mediów

13.06.2024 12:00 0 TS

Pochodzi z Rumi. Zasilił szeregi mistrza Polski. Jordan Zaleszczyk przeszedł do Jastrzębskiego Węgla

źródło: screen z wywiadu/Jastrzębski Węgiel/Youtube

Określany jest jako jeden z największych talentów polskiej siatkówki na pozycji środkowego. Pochodzący z Rumi Jordan Zaleszczyk zasilił szeregi mistrza Polski. Od nowego sezonu będzie bronić barw Jastrzębskiego Węgla.

Zaleszczyk jest wychowankiem Trefla Gdańsk. W minionym sezonie w 16 meczach ligowych PlusLigi zdobył 93 punkty, w tym 37-krotnie punktował blokiem. Mierzącym 203 cm wzrostu, który może pochwalić się 350 cm zasięgiem z wyskoku do ataku zainteresował się tegoroczny mistrz Polski. Urodzony 23 kwietnia 2002 roku zasilił szeregi Jastrzębskiego Węgla.

Jordan Zaleszczyk to jeden z najbardziej obiecujących zawodników swojego pokolenia na pozycji środkowego. Gracz młody, a już z pewnym doświadczeniem na parkietach PlusLigi. Chłopak ze świetnymi warunkami fizycznymi i dynamiką. Do tego pewny siebie na boisku, grający bez kompleksów wobec bardziej utytułowanych rywali, co pokazał w tegorocznym meczu z nami w Gdańsku. Wierzę, że jest to przyszłość naszego Klubu, ale i polskiej siatkówki. Bardzo się cieszę z jego pozyskania - mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla, cytowany przez oficjalną stronę internetową mistrzów Polski.

Głównym powodem na zdecydowanie się na podpisanie kontraktu z Jastrzębskim Węglem było rozwijanie swojej kariery. Pchanie się po szczeblach jeszcze trochę wyżej. Na pewno wydaje mi się, że to będzie dla mnie dobry moment, aby rozwijać się przyszłościowo, pokazać swoją wartość, dodać też od drużyny dla siebie i pomóc im [zespołowi - dop. red.] w osiągnięciu jak najlepszych wyników w przyszłym sezonie - mówił w wywiadzie dla Jastrzębskiego Węgla Zaleszczyk.

Miniony sezon Trefl Gdańsk z 22-latkiem w składzie zajął szóste miejsce.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...