11.06.2024 10:30 0 TS

'Na pewno bym nie odfrunął'. Były gracz Lechii Gdańsk, Kacper Urbański o swoim drugim meczu w kadrze

Był bliski zdobycia swojego pierwszego gola w reprezentacji. Wychowanek Lechii Gdańsk, 19-letni Kacper Urbański rozegrał swój drugi mecz w barwach biało-czerwonych przed Euro2024.

Podobnie, jak w swoim pierwszym meczu towarzyskim przeciwko Ukrainie (3:1) Kacper Urbański w spotkaniu z Turcją ponownie wszedł w ławki rezerwowej. W 33. minucie zmienił Roberta Lewandowskiego, który narzekał na napięcie w mięśniu dwugłowym. 19-latek, który swoje pierwsze kroki stawiał w Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk i Lechii Gdańsk, zanotował bardzo dobry występ. W drugiej połowie zmylił rywala i posłał perfekcyjne podanie do Krzysztofa Piątka. Także sam stanął przed szansą na strzelenie gola. Jednak przegrał pojedynek z tureckim bramkarzem, Mertem Günok. Polska pokonała Turcję 2:1 po golach Karola Świderskiego i Nicoli Zalewskiego.

Szkoda, że tego nie wykorzystałem, na pewno bym nie odfrunął. Jak będę dostawał więcej minut, to będę wykorzystywał takie sytuacje - powiedział w pomeczowej rozmowie na antenie TVP Sport Urbański.

Pochlebnie o młodym zawodniku na pomeczowej konferencji wypowiedział się selekcjoner reprezentacji Polski, Michał Probierz.

Zmiany Kacpra Urbańskiego faktycznie są bardzo dobrze odbierane, zarówno na zewnątrz, jak i przez zespół - mówił Probierz.

Urbański na świat przyszedł 7 września 2004 roku. Piłkarskich podstaw uczył się najpierw w juniorskich zespołach APLG Gdańska, a następnie w Lechii Gdańsk. Biało-zielona drużyna była też jego pierwszym klubem w seniorskiej karierze. W pierwszej drużynie Lechii wystąpił w czterech meczach w latach 2019 - 2021. Potem przeniósł się do Włoch. Zimą 2021 roku sięgnęła bo niego FC Bologna, do której najpierw trafił na zasadzie wypożyczenia, a następnie definitywnego transferu.

Ma za sobą udany sezon 2023/2024. Zaliczył łącznie 22 występy w Serie A (w tym 9 w podstawowym czasie) i z Bologną zakwalifikował się do Ligi Mistrzów. Według portalu transfermarkt.pl jego wartość rynkowa wynosi 7 mln euro.

Polska grę na Mistrzostwach Europy w Niemczech rozpocznie od meczu w Hamburgu z Holandią (16 czerwca). Następnie zagrają z Austrią w Belinie (21 czerwca), a spotkania w fazie grupowej biało-czerwoni zakończą rywalizacją z Francją w Dortmundzie (25 czerwca).

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.