11.06.2024 15:30 1 PM/TTM/Powiat Pucki

Modernizacja za ponad 4 miliony złotych. 'Liczba uczniów uległa podwojeniu'

Fot. Vasyl Kyrnys

"Dzięki inwestycji uczniowie i nauczyciele będą mogli korzystać z nowoczesnych i komfortowych warunków nauki i pracy." Powiatowy Zespół Szkół w Kłaninie przejdzie modernizację. Wymienione zostaną okna, instalacja elektryczna, będzie remont dachu i zostanie wykonane ocieplenie całego budynku.

W poniedziałek (10 czerwca) w Starostwie Powiatowym w Pucku podpisano umowę z wykonawcą na modernizację budynku PZS Kłanino.

Umowa obejmuje prace modernizacyjne w Powiatowym Zespole Szkół w Kłaninie, w zakresie tej inwestycji jest wymiana stolarki okiennej, prace związane z wymianą instalacji elektrycznych, jest również remont dachu, a także prace związane z ociepleniem całego budynku - mówił dla Twojej Telewizji Morskiej Tomasz Herrmann, wicestarosta pucki.

Oprócz tego zmodernizowane zostaną pomieszczenia edukacyjne na parterze budynku - czytelnia, biblioteka, hol główny. Będzie też remont sanitariatów, które zostaną dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Dzięki inwestycji uczniowie i nauczyciele będą mogli korzystać z nowoczesnych i komfortowych warunków nauki i pracy. Warto podkreślić, że w ostatnich latach liczba uczniów w powiatowych szkołach uległa podwojeniu. To pokazuje, jak ważne są ciągłe inwestycje w naszą oświatę, aby sprostać rosnącym potrzebom edukacyjnym i zapewnić młodzieży jak najlepsze warunki do rozwoju – informuje powiat pucki.

Wartość zadania wynosi 4,4 mln zł, z czego 4 mln zł pochodzi z dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Powiat Pucki dokłada do inwestycji 400 tys. zł środków własnych.

Prace mają zająć wykonawcy 13 miesięcy.

Fot. Vasyl Kyrnys Fot. Vasyl Kyrnys Fot. Vasyl Kyrnys Fot. Vasyl Kyrnys Fot. Vasyl Kyrnys

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...