08.06.2024 11:00 0 TS

Stolem Gniewino na zakończenie sezonu zagra w wiceliderem III ligi. Wikęd z ligą pożegna się przed własną publicznością

źródło: Wikęd Luzino/Facebook

Arena Mistrzów w Gniewinie będzie gospodarzem spotkania Stolema Gniewino i Elany Toruń. W ramach ostatniej kolejki III ligi Stolem podejmie wicelidera tabeli. Przed własną publicznością z tym szczeblem rozgrywek pożegna też się Wikęd Luzino, który zagra z Błękitnymi Stargard.

Stolem Gniewino po 33. meczach zajmuje 15. miejsce. Do 14. pozycji traci aż 10. punktów. Gracze z Gniewina chcą sezon 2023/2024 zakończyć zwycięstwem i to przed własną publicznością.

Zadanie do łatwych należeć nie będzie, bo na Arenie Mistrzów Stolem podejmie wicelidera Elanę Toruń. Toruński zespół jest już pewny swojego miejsca. W 33. meczach zawodnicy Elany wywalczyli 68. punktów. Nad trzecią drużyną Unią Swarzędz klub z miasta piernika ma osiem punktów przewagi. Natomiast mistrzem ligi został Świt Skolwin z 85. punktami (rozegrał już wszystkie swoje mecze).

Początek meczu Stolem - Elana w sobotę, 8 czerwca 2024 roku, o godz. 17.

U siebie sezon zakończy też Wikęd Luzino. Luziński zespół (na 16. miejscu), podobnie jak Stolem, zagra z zespołem z czołówki tabeli. Również w sobotę o ostatnie punkty Wikęd powalczy z Błękitnymi Stargard (4. miejsce). Mecz rozpocznie się o godz. 17.

Celem Wikędu są 3 punkty z wyżej notowanym rywalem. Z uwagą będziemy śledzić rywalizację pomiędzy Stolem Gniewino a Elaną Toruń. W przypadku naszej wygranej i remisie, bądź porażce Gniewina przeskoczymy Stolem w ligowej tabeli, co przy pozytywnych wieściach z II ligi, da nam utrzymanie w lidze. Jest o co walczyć i liczymy na dużą frekwencję kibiców - pisze luziński klub w swoich mediach społecznościowych.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...