07.06.2024 22:39 3 TS

Kacper Urbański zadebiutował w reprezentacji Polski. Urodził się w Gdańsku i grał w Lechii Gdańsk

Urbański w październiku 2019 roku po podpisaniu przez piłkarza 3-letniego kontraktu/źródło: lechia.jpg

Swoje pierwsze kroki stawiał w Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk i Lechii Gdańsk. Kacper Urbański zadebiutował w reprezentacji Polski. W biało-czerwonych barwach zagrał przeciwko Ukrainie, w meczu przed Euro2024.

Selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz wpuścił Kacpra Urbańskiego z ławki rezerwowej już 1. minucie. Urodzony w Gdańsku zawodnik zastąpił kontuzjowanego Arkadiusza Milika. Zagrał do 62. minuty, kiedy to został zmieniony. Przez ten czas starał się być aktywny pod bramką rywali. Polska ostatecznie pokonała Ukrainę 3:1.

Urbański na świat przyszedł 7 września 2004 roku. Piłkarskich podstaw uczył się najpierw w juniorskich zespołach APLG Gdańska, a następnie w Lechii Gdańsk. Biało-zielona drużyna była też jego pierwszym klubem w seniorskiej karierze. W pierwszej drużynie Lechii wystąpił w czterech meczach w latach 2019 - 2021. Potem przeniósł się do Włoch. Zimą 2021 roku sięgnęła bo niego FC Bologna, do której najpierw trafił na zasadzie wypożyczenia, a następnie definitywnego transferu.

Ma za sobą udany sezon 2023/2024. Zaliczył łącznie 22 występy w Serie A (w tym 9 w podstawowym czasie) i z Bologną zakwalifikował się do Ligi Mistrzów. Według portalu transfermarkt.pl jego wartość rynkowa wynosi 7 mln euro.

Dodajmy, że gra Urbańskiego we Włoszech została zauważona przez międzynarodowych obserwatorów. 19-latek został umieszczony w rankingu Golden Boy. Pochodzący z Gdańska piłkarz zajął 43. miejsce w tym zestawieniu.

Przypomnijmy, że na Euro2024 Polska znalazła się w grupie z Holandią, Francją i Austrią. Pierwszy mecz o punkty na Mistrzostwach Europy biało-czerwoni zagrają 16 czerwca z Holandią.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...