24.05.2024 14:05 1 Konrad Biskup/TTM

Kilkudziesięciu wystawców na targach pracy

Fot. Vasyl Kyrnys

W Wejherowie odbyły się targi pracy. Tegoroczna odsłona zgromadziła 60 wystawców. Wśród nich znalazły się przedsiębiorstwa z min. sektorów handlowych, przemysłowych czy wytwórczych.

Gościmy dzisiaj przedsiębiorstwa min. z sektorów handlowych, przemysłowych czy wytwórczych. Są również jednostki oświatowe, punkty doradcze, urzędy pracy z ościennych powiatów, ale także stoiska związane z działalnością Powiatowego Urzędu Pracy w Wejherowie. Wszyscy odwiedzający mogą potwierdzić profil zaufany, dowiedzieć się jakimi formami wsparcia dysponuje urząd pracy czy porozmawiać z doradcami zawodowymi o swoim rozwoju - mówi Anna Kulig, dyrektor powiatowego urzędu pracy w Wejherowie.

Oferta targów skierowana była przede wszystkim do mieszkańców powiatu w każdym wieku. Potencjalni pracodawcy zapraszają na targi młodych, którzy niedługo wejdą na rynek pracy.

Myślę, że dla młodzieży to jest bardzo dobre rozwiązanie, widząc, jak młodzi dorośli są wykluczeni w pewien sposób, chociaż mają bardzo fajne możliwości udziału w takich targach, oraz bardzo szerokie możliwości jeśli chodzi o zatrudnienie. Uważam, że w taki sposób powinniśmy iść do przodu i przyciągać młodzież na te targi - zaznacza Marcin Kaczmarek, starosta powiatu wejherowskiego.

Względem zeszłorocznych targów, w tym roku pojawiły kolejne elementy poprawiające jakość wydarzenia. Pojawiły się zewnętrzne stoiska, gdzie można było uczestniczyć w różnego rodzaju grach i zabawach zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Fot. Vasyl Kyrnys Fot. Vasyl Kyrnys Fot. Vasyl Kyrnys Fot. Vasyl Kyrnys Fot. Vasyl Kyrnys Fot. Vasyl Kyrnys Fot. Vasyl Kyrnys Fot. Vasyl Kyrnys Fot. Vasyl Kyrnys Fot. Vasyl Kyrnys Fot. Vasyl Kyrnys Fot. Vasyl Kyrnys

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...