24.05.2024 09:58 15 PM/KPP Puck

Nie żyje 64-letni rowerzysta potrącony przez samochód

Fot. KPP Puck

Kierująca samochodem osobowym nie ustąpiła pierwszeństwa rowerzyście. Mężczyzna zmarł w szpitalu. Specjalna komisja zbadała miejsce wypadku.

Do zdarzenia doszło 25 kwietnia na ulicy Wojska Polskiego w Pucku.

— Policjanci z puckiej drogówki, na miejscu zdarzenia ustalili, że 34-letnia mieszkanka powiatu puckiego, kierując fiatem, nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu na ciągu pieszo-rowerowym, 64-letniemu rowerzyście - informuje asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku.

Mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Następstwem zderzenia była śmierć 64-letniego cyklisty.

Policjanci oraz przedstawiciel z Zarządu Drogowego dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego, badali w czwartek (23 maja) miejsce wypadku ze skutkiem śmiertelnym, do jakiego doszło w ostatnim czasie w Pucku. Zadaniem komisji była ocena infrastruktury i oznakowania drogi.

Lustracja miejsca wypadku przez służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na trasach jest procedurą, którą wdraża się w przypadku zaistnienia zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym. W skład zespołu, który zbiera się na miejscu wypadku, wchodzą m.in. policjanci ruchu drogowego i przedstawiciele zarządcy drogi. Specjaliści wspólnie oceniają, czy wpływ na zaistnienie zdarzenia mogło mieć oznakowanie drogi lub infrastruktura – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku.

W czasie wczorajszej lustracji, policjanci z puckiej drogówki, razem ze specjalistą z zarządu drogowego, sprawdzali stan techniczny pasa drogowego, a także oznakowanie trasy. Nie stwierdzono nieprawidłowości, które mogłyby mieć wpływ na zaistnienie tragicznego w skutkach wypadku. Jego przyczyny dalej są ustalane w ramach prowadzonego postępowania.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...