20.05.2024 11:00 17 ab / KPP Wejherowo

Na widok mundurowych zmienił drogę. Miał swoje powody

fot. Pomorska policja

Podczas weekendu (18-19.05.2024 r.) w godzinach popołudniowych policjanci prewencji patrolujący Wejherowo zauważyli mężczyznę prowadzącego rower. 36-latek na ich widok gwałtownie zmienił kierunek ruchu. Specyficzne zachowanie od razu wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Jak się później okazało całkiem słusznie.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 18 maja 2024 r., około godz. 16. Policjanci prewencji podczas patrolowania miasta na ul. Przemysłowej zauważyli mężczyznę prowadzącego rower, który na ich widok zmienił kierunek ruchu i znacząco przyspieszył kroku.

36-letni mieszkaniec gminy Wejherowo na pytania policjantów, czy posiada przy sobie jakieś przedmioty, których posiadanie jest zabronione albo takie substancje stanowczo zaprzeczył. Mundurowi nie dali wiary zapewnieniom mężczyzny i postanowili sprawdzić jego plecak i tam okazało się znajdowało się prawie 20 gramów metaamfetaminy oraz niewielka ilość marihuany, a także waga jubilerska. Znalezione substancje zostały zabezpieczone a mężczyzna zatrzymany – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie.

36-latek został już przesłuchany i usłyszał zarzuty posiadania wbrew przepisom ustawy substancji odurzających w postaci marihuany oraz substancji psychotropowych w postaci metamfetaminy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...