06.05.2024 09:00 0 ab

Stracili dach nad głową. Zbierają na odbudowę

fot. pomagam.pl

W czwartek, 2 maja 2024 r., na skutek pożaru w gminie Łęczyce spłonął dom. Nikt co prawda nie ucierpiał, ale dach nad głową straciło osiem osób, w tym dwójka dzieci w wieku niespełna 5 lat oraz kobieta w ciąży.

Najpierw zapaliło się poddasze budynku. Ogień szybko zdołał rozprzestrzenić się także na niższe piętro domu. W sumie spłonęła zdecydowana większość majątku.

Jak mówią organizatorzy zbiórki, która już ruszyła na portalu pomagam.pl, poddasze budynku stanowiło mieszkanie dla trzyosobowej rodziny. Zostało ono stracone całkowicie, pozbawiając rodzinę dosłownie wszystkiego.

Z kolei parter był mieszkaniem dla pięciu osób. On też uległ poważnym uszkodzeniom i obecnie nie nadaje się do zamieszkania. Budynek wymaga gruntownego remontu, zniszczeniu uległ cały dach, instalacje, wyposażenie, meble, sprzęty oraz środki niezbędne do funkcjonowania.

Zwracamy się z gorącą prośbą o wsparcie zbiórki pieniężnej, mającej na celu pomóc, tym którzy stracili swój dom oraz mienie w skutek tego tragicznego zdarzenia. W tak trudnym dla nich czasie wesprzyjmy tą rodzinę, która utraciła najcenniejsze dobro, rodzinny dom – mówią organizatorzy zbiórki.

Środki zebrane w ramach zbiórki w całości zostaną przeznaczone na odbudowę domu.

Każdy gest wsparcia jest nieoceniony i doceniony przez dotkniętą tragedią rodziny. Dziękujemy z całego serca za okazanie wsparcia i solidarność, wobec tych, który znaleźli się w potrzebie – mówią organizatorzy zbiórki.

Link do zbiórki dostępny tutaj.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również: