16.05.2024 11:30 0 ab

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega: Mąka wycofana ze sklepów

zdjęcie ilustracyjne: pixabay

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu określonej partii mąki z ciecierzycy. Powodem jest stwierdzenie niedeklarowanego białka soi w produkcie.

W produkcie zbadanym przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono obecność białka soi. Na etykiecie produktu nie umieszczono odpowiedniej informacji dotyczącej obecności tego składnika alergennego. Spożycie produktu przez osoby z alergią na białka soi może wywołać u nich reakcję alergiczną – czytamy w komunikacie GIS.

Osoby z alergią na białko soi nie powinny spożywać wskazanej w komunikacie partii produktu. W związku z wycofaniem produktu została podjęte już działania przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli.

Firma Witpak Sp. z o.o. niezwłocznie podjęła działania, by wycofać ww. partię produktu ze sprzedaży. Organ urzędowej kontroli żywności współpracuje z podmiotem, prowadzi postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie i monitoruje proces wycofania ww. produktu z obrotu – informuje GIS.

Szczegóły dotyczące produktu:

Produkt: Witpak. Mąka z ciecierzycy chickpeas flour, 500 g

Numer partii: 347/01/24

Data minimalnej trwałości: 12.2024

Producent: Witpak Sp. z o.o. Sp.k. , ul. Chałubińskiego 13, 25-619 Kielce

mat. pras. GIS

mat. pras. GIS

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...