15.05.2024 16:30 2 PM/TTM

Aż 100 tys. zł nagrody dla przedsiębiorczej kobiety! Wystartował konkurs

Fot. Redakcja

W Rumi odbyła się inauguracja IX edycji Darboven Idee Grant - konkursu dla przedsiębiorczych kobiet. Nagroda główna wynosi 100 tysięcy złotych.

W środę (15 maja) w Stacji Kultura w Rumi odbyła się inauguracja konkursu dla przedsiębiorczych kobiet na innowacyjny pomysł na biznes z zakresu zrównoważonego rozwoju. To dziewiąta edycja konkursu, który odbywa się w Polsce.

W konkursie może wziąć udział każda Polka, która ma innowacyjny pomysł na biznes i prowadzi firmę opartą o ten biznes nie dłużej niż trzy lata, bądź dopiero planuje ją otworzyć. Nagroda główna to aż 100 tys. zł, przyznawane na realizację zgłaszanego biznesu - zaznacza Anna Jarosiewicz, J.J. Darboven.

Za całe przedsięwzięcie odpowiada firma J.J. Darboven od 30 lat działająca na Polskim rynku, która ma swoją siedzibę w Rumi. Jest również sponsorem głównej nagrody.

Mamy poczucie misji wspierania społeczeństwa, którego kobiety są bardzo ważnym elementem. Z Polską i Rumią współpracujemy od końca lat 90 - mówi Albert Darboven, właściciel firmy J.J. Darboven.

Konkurs, który skierowany jest wyłącznie dla kobiet ma je zachęcić do działania i obudzić w nich przedsiębiorczość.

Musimy pobudzać przedsiębiorczość Polek, one są zdolne, mają fantastyczne pomysły często nie wierzą we własne pomysły. Takie konkursy są potrzebne, żeby Polski uświadamiały sobie, że warto próbować - podkreśla Agnieszka Rodak, prezes zarządu Rumia Invest Park.

Przedsiębiorczość, nie tylko kobiet, wspiera także samo miasto.

Trzeba współpracować ze wszystkimi, są z tego wymierne korzyści. My jako samorząd staramy się przyspieszyć różnego rodzaju procesy inwestycyjne. Firmy wtedy lokują się u nas, wtedy łatwiej im zasponsorować wydarzenia, czy działalności kulturalne, sportowe, probiznesowe - dodaje Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.

Ale również pro-kobiece. W Rumi działa rada kobiet, w mieście funkcjonuje także pełnomocniczka do spraw kobiet. Wszystko po to, żeby wyrównywać szanse.

Do konkursu można zgłaszać się do 30 września. Więcej informacji znajduje się na stronie organizatora.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...