15.05.2024 14:30 11 TS

Fontanny w Wejherowie. Czytelnik: 'Dlaczego nie działają?'. Mamy odpowiedź miasta

źródło: UM Wejherowo

Wiosna w pełni, ale póki co z miejskich fontann w Wejherowie nie tryska woda. - Są piękne. Ale gdy nie leci z nich woda tracą swój urok - napisał do nas czytelnik. Co na to urząd miasta? Otrzymaliśmy od nich odpowiedź.

Jedna z fontann znajduje się przy wejściu do Parku Miejskiego im. Aleksandra Majkowskiego od strony ul. Parkowej. Fontanna posiada 10 dysz centralnych i 77 bocznych. Najefektowniej prezentuje się wieczorem ponieważ jest ona podświetlona kolorowymi zmieniającymi się światłami.

Inny z tego typu obiektów znajduje się na placu Jakuba Wejhera. W maju 2019 roku z okazji 376. rocznicy powstania Wejherowa oraz 410. rocznicy urodzin założyciela miasta, Jakuba Wejhera uroczyście odsłonięta została fontanna z rzeźbą Św. Franciszka. Na okręgu fontanny znajduje się wiele figur zwierząt skierowanych w stronę rzeźby.

źródło: telewizjattm.pl (archiwum)

ZOBACZ: Widok na żywo na fontannę na pl. Jakuba Wejhera

Obecnie na razie mieszkańcy i odwiedzający Wejherowo nie mogą w pełnej okazałości podziwiać fontann, bo w tym roku nie zostały jeszcze uruchomione.

Mieszkańcy i przyjeżdżający czekają na ich uruchomienie! Mamy takie piękne fontanny w parku Majkowskiego i fontannę św. Franciszka na placu Jakuba Wejhera. Wciąż nie leci z nich woda. To przecież piękne fontanny kupione i dla uciechy oka mieszkańców oraz przyjeżdżających. Są piękne. Ale gdy nie leci z nich woda tracą swój urok. Dlaczego miasto Wejherowo nie wykorzystuje tego, co ma najpiękniejsze? Czasy pandemii już za nami - napisał do naszej redakcji jeden z czytelników.

Z pytanie o datę uruchomienia fontann zwróciliśmy się do wejherowskiego urzędu.

Obie fontanny zostaną uruchomione 29 maja - czytamy w przesłanej odpowiedzi biura prasowego urzędu.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...