15.05.2024 14:00 0 PM/Pomorska Policja

'Proszę pomóżcie nam'. Syn policjanta ciężko zachorował

Fot. Pomorska Policja

„Proszę pomóżcie nam, a ja będę dalej walczył i obiecuję, że wrócę do zdrowia” – mówi 13-letni Piotr, syn jednego z pomorskich policjantów, który choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Trwa zbiórka na pokrycie wydatków związanych z leczeniem chłopca.

Pod koniec 2023 u 13-letniego Piotra zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Od tego czasu nastolatek przebywa w szpitalu.

Na początku, po wykryciu choroby nie zdawałem sobie sprawy, iż od grudnia 2023 r. szpital stanie się dla mnie drugim domem, gdyż w nim przyjdzie mi spędzić najwięcej czasu z krótkimi przerwami na powroty do domu. Rodzice są ze mną w szpitalu cały czas na zmianę, nie patrząc na trudy codzienności, próbują pogodzić obowiązki zawodowe, pobyty w szpitalu i troskliwą opiekę również nad moim bratem bliźniakiem, który został w domu z naszym kochanym psem Bossem. Leczenie jest ciężkie, dużo chemioterapii i innych zabiegów. Ale muszę walczyć – mówi 13-latek.

Na szczęście po kolejnych badaniach okazało się, że Piotr ma bardzo duże rokowania dojścia do pełni zdrowia. Otrzymał pomoc oddziale hematologii dziecięcej UCK w Gdańsku.

Leczenie chłopca polega na kolejnych cyklach chemioterapii (sterydy, chemia w tabletkach, chemia dożylnie i punkcje do rdzenia kręgowego). Piotr przeszedłem już w tym czasie sepsę i inne powikłania, wskutek których wykonano mu bardzo wiele bolesnych zabiegów.

Niestety, leczenie kosztuje dużo pieniędzy, których nie mamy. Niektóre leki i suplementy diety musimy kupować sami. Dlatego proszę Was o pomoc. Każda złotówka się liczy. Chcę wrócić do zdrowia, do szkoły, do normalnego życia. Dlatego też, chciałbym bardzo prosić o pomoc finansową, która pomoże chociaż częściowo pokryć czekające moją rodzinę wydatki. Dzięki tej pomocy wrócę do zdrowia, do szkoły, do codzienności, na którą wcześniej (jak chyba każdemu) zdarzało mi się narzekać, a dzisiaj wydaje się największym marzeniem. Proszę pomóżcie nam, a ja będę dalej walczył i obiecuję, że wrócę do zdrowia – mówi Piotr.

13-latka można wesprzeć na stronie zrzutka.pl.

„Pokażmy Piotrowi, że nie jest sam i pomóżmy mu pokonać chorobę” – apelują policjanci z Pomorskiej Policji.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...