15.05.2024 11:00 1 ab / KMP Gdańsk

Pościg ulicami miasta. 15-latek ucieczkę zakończył na słupkach

fot. KMP Gdańsk

Kryminalni zatrzymali 15-latka, który kierując samochodem na minuty wynajętym na cudze dane, uciekał przed policjantami i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Nastolatek odpowie teraz przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 12 maja 2024 r. na ul. Elbląskiej w Gdańsku. Kryminalni ze Śródmieścia uzyskali informację, że porusza się tam samochód na minuty marki Renault Arkana, którego kierujący nie ma uprawnień i wynajął to auto na dane innej osoby.

Policjanci ruszyli we wskazany rejon i na skrzyżowaniu ul. Podwale Przedmiejskie zauważyli samochód, którego szukali. Kierujący tym autem zmieniał pasy ruchu z jednego na drugi, jadąc tzw. slalomem bez sygnalizowania manewrów. Funkcjonariusze dali mężczyźnie polecenia do zatrzymania, przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych – mówi podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Kierowca nie zareagował na polecenia, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli błyskawicznie za nim.

Na skrzyżowaniu z ul. Okopową kierujący renault uderzył w dwa pojazdy znajdujące się przed nim, w radiowóz, który stał za nim, a następnie ponownie w auta, które stały z przodu i pojechał w kierunku ul. Trakt Świętego Wojciecha, a następnie w tunel na ul. Nowe Podwale Grodzkie. Mężczyzna, wyjeżdżając z tunelu, stracił panowanie nad renault i uderzył w słupki znajdujące się na poboczu. Po tym, jak kierujący i pasażer wybiegli z auta, zostali zatrzymani przez kryminalnych ze Śródmieścia. W tych czynnościach pomógł funkcjonariuszom policjant z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Narkotykowej KWP w Gdańsku, który będąc poza służbą na spacerze i widząc, co się dzieje, pobiegł za uciekającym kierującym i go obezwładnił wspólnie z jednym z funkcjonariuszy operacyjnych – informuje rzecznik KMP Gdańsk.

W trakcie interwencji kryminalni potwierdzili, że 15-letni gdańszczanin, który siedział za kierownicą renault wynajął pojazd na minuty na dane inne osoby, posługując się jej kontem. Nieletni trafił do policyjnej izby dziecka.

W poniedziałek, 13 maja 2024 r., został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Za niezatrzymanie się do kontroli, za oszustwo, spowodowanie kolizji i za jazdę bez uprawnień 15-latek odpowie teraz przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...