13.05.2024 09:00 0 ab

Przerwy w dostawie wody w kilku miejscowościach (13-14.05.2024)

zdjęcie ilustracyjne / pixabay

Bez dostawy wody w poniedziałek i wtorek, 13 i 14 maja 2024 r., będą mieszkańcy Rumi oraz kilku miejscowości w gminie Szemud. Przerwy trwać będą kilka godzin.

Brak wody - Gmina Szemud

Jak informuje GPK Szemud sp. z o. o., w związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi na obiekcie Stacji Uzdatniania Wody w Bojanie nastąpi przerwa w dostawie wody. Planowane wyłączenie dostawy wody dla miejscowości Bojano, Dobrzewino, Koleczkowo oraz Karczemki nastąpi w poniedziałek, 13.05.2024 r., w godzinach od 8-16.

Prace te obejmują modernizację nowego zestawu pomp drugiego stopnia podnoszenia ciśnienia oraz budowę nowego zbiornika retencyjnego o pojemności 1000 m³, które pozwolą nam jeszcze skuteczniej zapewnić stabilność dostawy wody w przyszłości. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie mogą wyniknąć z tej sytuacji. Prosimy o zrozumienie oraz o odpowiednie przygotowanie się do tego okresu. Po wznowieniu dostawy wody może wystąpić czasowe pogorszenie jakości dostarczanej wody oraz jej barwy. Zalecamy zachowanie ostrożności przy korzystaniu z wody w pierwszych godzinach po wznowieniu dostawy – informuje GPK Szemud.

Brak wody - Rumia

Jak informuje PEWiK Gdynia, w Rumi przy ul. Czereśniowej 14 maja 2024 r., w godz. 8-11 nastąpi wstrzymanie dostawy zimnej wody.

W związku z pracami remontowo-eksploatacyjnymi na sieci wodociągowej, Przepraszamy za utrudnienia – mówi Anna Szpajer, rzecznik prasowy PEWiK Gdynia.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...