11.05.2024 16:00 1 ab

Ponad 300 zawodników z Polski i Europy przyjedzie do Rumi

fot. Klub Sportowy Karate Sakura Rumia

Ponad 330 zawodników zgłosiło chęć udziału w 15. edycji turnieju 'Pomerania Cup Karate'. Zawody odbędą się już w niedzielę, 12 maja 2024 r., w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rumi.

Najliczniejsze miasto powiatu wejherowskiego na jeden dzień stanie się stolicą karate. W XV turnieju 'Pomerania Cup Karate' uczestniczyć będą zawodnicy z 26 klubów z Polski, Litwy, Ukrainy oraz Anglii.

Zawody rozegrane zostaną na 6 tatami, w kata i kumite przy użyciu chorągiewek, systemem pucharowym, a w przypadku konkurencji, gdzie zapisanych będzie do 5 osób - wg. systemu Round Robin.

Za zajęcie pierwszych trzech miejsc uczestnicy otrzymają medale i dyplomy. Natomiast za pierwsze miejsce każdej konkurencji - puchar. Serdecznie zapraszam wszystkich pasjonatów tego sportu, i nie tylko, do oglądania na żywo niedzielnych zmagań zawodników. Wstęp wolny - mówi Andrzej Kostun z Klubu Sportowego Karate "Sakura" Rumia, organizator turnieju.

Uroczyste otwarcie zawodów odbędzie się o godz. 10 w niedzielę, 12 maja 2024 r. Miejscem zmagań karateków będzie MOSiR Rumia.

Organizatorami turnieju są: Klub Sportowy Karate "Sakura", Miasto Rumia oraz Starostwo Powiatowe w Wejherowie.

mat. pras.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...