09.05.2024 18:00 27 ab / KPP

Wejherowo: Potężny mandat dla 34-latka. Pędził w terenie zabudowanym

fot. KPP Wejherowo

Wejherowscy policjanci podczas kontroli drogowej zatrzymali kierowcę samochodu audi. Mężczyzna za znaczne przekroczenie prędkości dostał mandat karny w wysokości 4 000 zł i 14 punktów karnych. Dodatkowo zostało zatrzymane mu prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło w środę, 8 maja 2024 r., po godz. 11. Podczas prowadzonej kontroli drogowej policjanci z wejherowskiej drogówki zatrzymali 34-latka kierującego audi.

Mężczyzna jadąc w terenie zabudowany znacznie przekroczył dozwoloną prędkość bo aż o 66 km/h. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy oraz ukarali go mandatem karnym w wysokości 4000 zł oraz 14 punktami karnymi – mówi asp. Karolina Pruchniak z KPP Wejherowo.

Policjanci podkreślają, że kwota mandatu byłaby niższa, gdyby to wykroczenie było popełnione po raz pierwszy. Natomiast z uwagi na to, że czyn ten popełniony został w recydywie, kwota mandatu się podwoiła i wyniosła zamiast 2000 zł, aż 4000 zł.

Przypominamy, że przekroczenie prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Kierowco, noga z gazu – apelują wejherowscy policjanci.

fot. KPP Wejherowo

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...