07.09.2010 10:38 0

STOP 18 - program prewencyjny realizowany przez Straż Miejską

Wejherowska Straż Miejska realizuje program prewencyjny STOP 18. Ma on uświadomić sprzedawcom , rodzicom i dzieciom o szkodliwości palenia tytoniu. Ponadto celem programu jest zapobieganie dostępowi młodych ludzi do wyrobów tytoniowych w punktach sprzedaży.

Program ten głównie kierowany jest do sprzedawców tytoniu aby ci odmawiali sprzedaży tytoniu osobom nieletnim. Strażnicy dotarli już do każdego punktów sprzedaży tytoniu. Sprzedawcom wręczają specjalną naklejkę z napisem „STOP 18 – nie sprzedajemy wyrobów tytoniowych niepełnoletnim”.

Naklejka powinna być umieszczona na kasie fiskalnej. Na naklejce tej znajduje się również informacja, że sprzedawca papierosów może żądać od osoby kupującej dokumentu potwierdzającego jej wiek. Sprzedawcy otrzymują również specjalną ulotkę z informacją, że za sprzedaż papierosów osobom nieletnim mogą zostać ukarani mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Rodzic dziecka któremu sprzedano papierosy, może wstąpić przeciwko sprzedawcy z powództwem cywilnym o zadośćuczynienie. Część materiałów prewencyjnych trafi do rodziców za pośrednictwem szkół. Dyrekcje szkół rozdawać je będą podczas spotkań rodziców z nauczycielami, które organizowane są we wszystkich szkołach po rozpoczęciu roku szkolonego.

Koordynatorem programu z ramienia Straży Miejskiej w Wejherowie jest strażnik Anna Blok.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24