19.04.2024 12:00 0 ab

III liga. Wikęd zagra z sąsiadem z tabeli, a Stolem powalczy na wyjęździe

źródło: Wikęd Luzino / YouTube

Przed nami 26. kolejka trzecioligowych zmagań. Wikęd Luzino zmierzy się z Unią Solec Kujawski, a Stolem powalczy o punkty na wyjeździe z Błękitnymi Stargard.

Po 25. meczach piłkarze z Luzina zajmują przedostatnie miejsce w tabeli III ligi gr. II. Jak na razie luzinianie uzbierali 17 punktów, a po ostatniej porażce 3:0 z Elaną Toruń widmo spadku zagląda im w oczy.

Sytuacja ich sobotniego rywala wygląda niewiele lepiej. Unia Solec Kujawski na koncie ma 18 pkt, czyli zaledwie o jeden punkt więcej od Wikędu i tak jak samo jak zespół z Luzina znajduje się pod kreską. Dlatego sobotni mecz zapowiada się ciekawie, bo obie drużyny będą grać z przysłowiowym "nożem na gardle".

W najbliższą sobotę, 20 kwietnia 2024 r., w samo południe zagramy mecz o tak zwane 6 punktów. Naszym rywalem będzie KS Unia Drobex Solec Kujawski. Jest to nasz bezpośredni rywal w walce o utrzymanie. Właśnie dlatego potrzebujemy wsparcia kibiców. Liczymy, na waszą obecność. Głośnym dopingiem pomóżcie nam w zdobyciu kompletu punktów. Weźcie wolne z pracy, ze szkoły, sprzątanie, porządki i zakupy zostawcie na później. Wszyscy na stadion – zachęcają piłkarze Wikędu w swoich mediach społecznościowych.

Z kolei z nieco większym spokojem do kolejnego spotkania mogą podchodzić zawodnicy Stolema. Zespół z Gniewina z dorobkiem 27 punktów zajmuje 15 miejsce i jak na razie nie jest zagrożony spadkiem.

Z kolei najbliższy przeciwnik gniewińskiej drużyny zajmuje czwartą lokatę. Piłkarze Błękitnych Stargard w 25 meczach zgromadzili 42 pkt. Do lidera, Świtu Skolwin, tracą 16 punktów i raczej mają niewielkie na szanse na awans do II ligi.

Początek spotkania Błękitni Stargard - Stolem Gniewino już w sobotę, 20 kwietnia 2024 r., o godz. 15.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...