16.04.2024 16:30 6 TS/KPP Wejherowo

Powiat wejherowski: Skontrolowali ponad 2,5 tys. kierowców. Niektórzy prowadzili na 'podwójnym gazie'

archiwum

Na drogach w powiecie wejherowskim przeprowadzono policyjną akcję 'Trzeźwość'. Mundurowi skontrolowali ponad 2,5 tys. kierowców. Niektórzy prowadzili na 'podwójnym gazie'.

Kontrole policjantów polegała na sprawdzaniu trzeźwości kierujących.

Podczas działań ujawnili 6 uczestników ruchu drogowego, którzy zdecydowali się kierować pod wpływem alkoholu. 4 kierowców odpowie za popełnione wykroczenie, a 2 za przestępstwo - przekazuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie.

Nie wszyscy kierowcy chcieli współpracować z policjantami. Podczas jednej z kontroli drogowych kierowca samochodu vw golf odjechał z miejsca kontroli drogowej.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego podjęli działania, dzięki którym zatrzymali tego kierującego. Wykonane badania alko-testem potwierdziły obecność alkoholu w organizmie 30-latka, ponadto pobrano od niego krew do analizy. Samochód został zabezpieczony - informuje oficer prasowy wejherowskiej policji.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...