16.04.2024 13:30 6 ab / KMP Gdańsk

Rzucił szczotką w mercedesa. Teraz grozi mu kilka lat odsiadki

zdjęcie ilustracyjne / pixabay

Do 5 lat więzienia grozi 41-latkowi, który miał rzucić szczotką do mycia aut w mercedesa i spowodować straty na kilka tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut za przestępstwo zniszczenia mienia.

25 marca 2024 r. policjanci z komisariatu w Nowym Porcie otrzymali zgłoszenie, że dwa dni wcześniej na stacji benzynowej przy ul. Uczniowskiej w Gdańsku nieznany mężczyzna zniszczył samochód marki Mercedes. Podczas zdarzenia miał zacząć zagadywać kobietę, która przyjechała zatankować pojazd.

Kiedy ta nie zareagowała na zaczepki, wandal złapał za szczotkę do mycia aut i rzucił nią w mercedesa kobiety. W wyniku zdarzenia uszkodzona została karoseria tylnych drzwi w samochodzie, a straty zostały wycenione na ponad 6700 złotych – mówi podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Sprawą zajęli się kryminalni, którzy przeanalizowali zapis z kamer monitoringu. Mundurowi w międzyczasie ustalili też tożsamość mężczyzny i zaczęli go szukać.

W poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r., w godzinach popołudniowych 41-latek bez stałego miejsca zamieszkania został zatrzymany na terenie Nowego portu. Mężczyzna usłyszał zarzut za przestępstwo zniszczenia mienia – dodaje rzeczniczka gdańskiej policji.

Za uszkodzenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...