16.04.2024 13:00 142 MW/TTM wybory

Wiceminister edukacji Katarzyna Lubnauer poparła jednego z kandydatów na prezydenta Wejherowa

źródło: telewizjattm.pl/ fot. Daniel Zaputowicz

Wiceminister edukacji Katarzyna Lubnauer odwiedziła Wejherowo, aby wyrazić swoje poparcie dla przedstawiciela Koalicji Obywatelskiej Marcina Bulczaka w drugiej turze wyborów samorządowych. Wybory odbędą się z niedzielę, 21 kwietnia 2024 r.

Briefing prasowy odbył się na wejherowskim deptaku.

Wejherowo potrzebuje nowej energii, potrzebuje zmiany i pan Marcin Bulczak jest taką szansą. Szansą na to, żeby współpracując z rządem Wejherowo się zmieniało - powiedziała Katarzyna Lubnauer, wiceminister edukacji. - Zauważmy jedną rzecz, że Wejherowo się wyludnia. Miasto, które niegdyś miało prawie 50 tys. mieszkańców, teraz ma niewiele ponad 40 tys. Co to oznacza? Ludzie musza mieć interes, żeby mieszkać w Wejherowie. Muszą czuć, że tutaj jest praca, że Wejherowo się rozwija i daje szansę.

A szansą tą, jak stwierdziła Lubnauer, ma być budowa elektrowni jądrowej.

Oczywiście energetyka jądrowa, rozwój elektrowni to jest właśnie szansa na to, żeby tutejsze okolice dawały prace. A praca i infrastruktura związana z dojazdami, to jest to co może spowodować, że Wejherowo wejdzie na zupełnie nowe tory. Wiem, że Marcin Bulczak dzięki współpracy z rządem jest w stanie dać Wejherowu tę szansę i okazję do tego, żeby ludzie chcieli tutaj mieszkać, zakładać rodziny i wiązać z Wejherowem swoją przyszłość - stwierdziła wiceminister.

Budowa elektrowni jądrowej jest taką szansą dla Wejherowa. Nie tylko dla osób, które będą zatrudnione w elektrowni, ale też dla osób, które będą tutaj mieszkać, będą potrzebne nowe usługi, będą potrzebne nowe mieszkania - dodał Marcin Bulczak, kandydat na prezydenta Wejherowa.

Przypomnijmy, że druga tura wyborów odbędzie się w niedzielę, 21 kwietnia 2024 roku.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...