03.04.2024 14:30 8 ab / KPP Wejherowo

Nieodpowiedzialny ojciec. Pijany przyjechał odebrać dzieci ze szkoły

zdjęcie ilustracyjne / pixabay

​Mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie wsiadł za kółko i pojechał odebrać dzieci ze szkoły Nieodpowiedzialnemu mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia. ​ We wtorek w godzinach popołudniowych, 2 kwietnia 2024 r., policjanci odebrali ​​zgłoszenie od świadka, że do jednej ze szkół w powiecie przyjechał nietrzeźwy mężczyzna, aby odebrać dzieci. Mundurowi natychmiast przyjechali na miejsce zgłoszenia, a kierowcę podejrzewanego o to, że jest nietrzeźwy, poddali badaniu trzeźwości.

Kierowca został przez mundurowych sprawdzony alko-testem. Okazało się, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. związku z tym zatrzymano mu prawo jazdy, a samochód, którym przyjechał, został zabezpieczony – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie.

Za popełnione przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi oraz przepadek samochodu, którym posługiwał się nietrzeźwy kierowca.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.