02.04.2024 15:00 7 TS

Polski lekkoatleta zakończył karierę sportową. Wziął udział w Igrzyskach Olimpijskich w Japonii

źródło: telewizjattm.pl (archiwum)

Reprezentował Polskę w maratonie podczas Igrzysk Olimpijskich w Japonii w 2021 roku. Przed letnimi IO w Paryżu urodzony w Wejherowie Marcin Chabowski poinformował o zakończeniu swojej kariery sportowej.

Coś się kończy, coś się zaczyna. Minęło właśnie równe 25 lat, pełne ćwierćwiecze, kiedy to przyszedłem do klubu Gryf Wejherowo na pierwszy trening biegowy, co prawda jeszcze jako czynny koszykarz i zawodnik UKS Ósemka. W kosza grałem całkiem dobrze, przez większość mojej 5 letniej przygody z tym sportem grałem w pierwszym składzie na “jedynce”, będąc silnym filarem tamtego zespołu, no ale natury nie oszukasz - z moim wzrostem kariery bym nie zrobił, nawet rzucając ze skutecznością 70 proc. trójki. Zresztą zawsze miałem i mam do dzisiaj tylko jednego idola sportowego, którym jest rzecz jasna jego “powietrzność” MJ23 - zaczął swojego posta w mediach społecznościowych Chabowski.

Jak poinformował wprawdzie 'wiesza buty na przysłowiowym kołku', to chodzi to o wyczynowe uprawianie sportu. Ze sportem zamierza być nadal związany.

Przecież od 15 lat jestem trenerem, wiele mam wam jeszcze do opowiedzenia, wiele historii i nauki z własnych doświadczeń do przekazania - pisze sportowiec.

Post został opublikowany w poniedziałek, 1 kwietnia 2024 roku, w prima aprilis. Część sympatyków talentu Chabowskiego zwróciła uwagę, że może być to żart. Lekkoatleta w komentarzach potwierdził jednak, że rzeczywiście kończy swoją przygodę ze sportem.

Wrzucane 1 kwietnia oświadczenia bywają nie brane na poważnie - zauważył jeden z internautów.

Zawsze pracowałem na to, by mnie koledzy i przeciwnicy odbierali BARDZO poważnie, a wąskie grono osób, które zna mnie znacznie lepiej zawsze wiedziało, kiedy robię sobie “jaja”, bo potrafię być bardzo kreatywny na tym podłożu - odpowiedział biegacz.

Swoją przygodę z bieganiem Marcin Chabowski rozpoczął w 2000 roku przechodząc wszystkie szczeble kariery zawodniczej. W każdej kategorii wiekowej zdobywał tytuły Mistrza Polski, począwszy od młodzika, a skończywszy jako senior. Wśród jego sukcesów jest m.in. złoty medal wywalczony na Mistrzostwach Europy Juniorów na Litwie w 2005 roku na dystansie 3000 metrów.

Od 2008 r., postanowił spróbować swoich sił na dystansach dłuższych. Zdobywał złote medale Mistrzostw Polski na 10 000 m na bieżni, 10 km na szosie, w półmaratonie oraz w biegach przełajowych. W latach 2008 – 2016 tytuł Mistrza Polski seniorów padł jego łupem aż 11 razy.

Na królewskim dystansie maratonu zadebiutował w 2011 roku. Swoją przygodę z tym dystansem rozpoczął od wyniku 2:14:32. W 2012 r. pobiegł maraton w czasie 2:10:07. Był także uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Japonii w 2021 roku w maratonie.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.