25.02.2024 11:00 5 PM

'Bez rodziny nie ma nic'. Stefan z Szemudu wystąpi w popularnym programie

Fot. Facebook Sanatorium miłości

W kolejny sezonie programu "Sanatorium miłości", który emitowany jest w Telewizji Polskiej wystąpi mieszkaniec Szemudu - Stefan. Premiera pierwszego odcinka odbędzie się 10 marca.

Pierwsza edycja "Sanatorium miłości" ruszyła w styczniu 2019 roku i od tego czasu stała się hitem TVP.

W każdej edycji do sanatorium przyjeżdża dwanaście samotnych, pochodzących z różnych zakątków Polski osób. Sześć kobiet i sześciu mężczyzn ma połączyć pobyt w malowniczo położonym miejscu. Bohaterowie programu uczestniczą w rozmaitych aktywnościach fizycznych, wycieczkach oraz szczerych rozmowach z gospodynią programu. Podczas całego turnusu, dwunastką seniorów opiekuje się Marta Manowska.

Najnowszy, 6 sezon rusza za ponad dwa tygodnie. Program został nakręcony w Krynicy. Zobaczymy w nim Stefana z miejscowości Szemud w powiecie wejherowskim.

Stefan od pięciu lat jest wdowcem – z żoną byli szczęśliwym małżeństwem przez ponad 40 lat i doczekali się pięciorga dzieci. Mężczyzna ma wspaniałą rodzinę, która jest dla niego najważniejsza, ale doskwiera mu samotność – od pewnego czasu umawia się na randki, jednak bez większych sukcesów. Przez całe życie był spawaczem – po szkole przez 2,5 roku pracował w stoczni w Gdyni, a następnie przez 30 lat na kolei. Podczas służby w wojsku znalazł zatrudnienie przy słynnych samolotach MIG, ale niestety z tego powodu ucierpiał jego słuch. Nie potrafi usiedzieć w miejscu, nie lubi się nudzić i uwielbia przygody – odbył wyprawę rowerową z Trójmiasta do Sosnowca, dużo jeździ na motorze. Opiekuje się też ukochanym pieskiem - czytamy w opisie programu.

W tym roku przyjechały naprawdę duże indywidualności do "Sanatorium miłości", nie było tak łatwo i nie było takie oczywiste, żeby ta grupa stała się od razu jednością. Mieliśmy trochę takich przejść, które musiały się chyba wydarzyć po to, żebyśmy stali się monolitem - mówi w zapowiedzi pierwszego odcinka Marta Manowska.

Nowy sezon rozpocznie się 10 marca.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...