24.02.2024 09:36 19 PM

Kandyduje na wójta. Za pieniądze państwowej spółki robi sobie reklamę?

Fot. Facebook Agnieszka Pomaska

Paweł Dołkowski na wyjeździe z Szemudu zaprasza na billboardach na należący do skarbu państwa hurtowy rynek "Rënk". Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie nie kandydował na wójta gminy Szemud. O sprawie jako pierwsza poinformowała posłanka Agnieszka Pomaska.

Paweł Dołkowski na wyjeździe z Szemudu zaprasza Was na należący do skarbu państwa hurtowy rynek Renk. Dołkowski jest prezesem Renk z nadania PiS i od września wydał na takie mobile 58 tys. zł - poinformowała posłanka PO Agnieszka Pomaska.

Centrum Hurtowe "Rënk" z Gdańska to spółka skarbu państwa, jej prezesem, jeszcze z nadania PiS jest Paweł Dołkowski. Od września ubiegłego roku spółka prowadzi kampanię reklamową z wizerunkiem prezesa. Zakończyła się ona 29 stycznia i łącznie kosztowała ponad 58 tys. zł. Było 51 billboardów, które znajdowały się na ternie gminy Szemud. To wszystko nie wzbudziłoby tylu emocji, gdyby nie fakt, że Paweł Dołkowski w połowie lutego ogłosił, że wystartuje w wyborach na wójta gminy Szemud.

Zaprzeczam tezie, jakoby billboardy, na których widnieje mój wizerunek stanowiły część kampanii wyborczej. Proszę wskazać gdzie tam jest jakakolwiek wzmianka o moim kandydowaniu na stanowisko wójta gminy Szemud - powiedział dla portalu eska.pl Paweł Dołkowski.

Kilka dni po tym, jak temat obiegł internet billboardy zniknęły z przestrzeni publicznej.

W związku z emocjami jakie te bilbordy wywołały wokół tej sprawy, osobiście poprosiłem firmę, aby te billboardy usunąć. Nie ma to związku z działaniami pani poseł Agnieszki Pomaski - powiedział dla Eska Trójmiasto News Dołkowski.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...