22.02.2024 16:00 0 PM/SM Gdańsk

Najechała tylnym kołem na krawężnik i wózek inwalidzki się przewrócił

Fot. SM Gdańsk

Kobieta na wózku inwalidzkim przewróciła się tuż przed przejściem dla pieszych. Strażnicy miejscy natychmiast ruszyli jej z pomocą.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Patrol strażników z Gdańska jechał ulicą Nowe Ogrody.

Była godzina 11:40, gdy strażnicy na wysokości ulicy Pohulanka ujrzeli panią na wózku inwalidzkim zmierzającą w kierunku przejścia dla pieszych. Obok niej na smyczy szedł pies – informuje gdańska straż miejska.

Nagle, niespodziewanie kobieta najechała tylnym kołem na krawężnik i wózek się przewrócił, a ona z impetem upadła na chodnik. Strażnicy bez chwili wahania ruszyli jej z pomocą.

Gdy podjechaliśmy kobieta była przytomna próbowała się wyprostować podpierając się rękoma, a jej twarz wykrzywiał grymas bólu. Obok skakał wystraszony całą sytuacją pies. Posadziliśmy kobietę na ziemi i opatrzyliśmy jej skaleczoną rękę. Następnie uwiązaliśmy psa do drzewa ponieważ istniało ryzyko, że wbiegnie na jezdnię – mówi starszy inspektor Paweł Zacharewicz. Po opatrzeniu ręki 35-latce pomogliśmy jej z powrotem usiąść na wózku. Kobieta powiedziała, że nic jej nie jest i poradzi sobie już sama. Poprosiła także, żeby nie wzywać karetki – dodaje starszy inspektor.

Gdy sytuacja była już opanowana, kobieta zapytała mundurowych o drogę do laboratorium diagnostycznego przy ulicy Wesołej ponieważ zabłądziła.

Po wskazaniu przez strażników właściwego kierunku kobieta pożegnała się i podziękowała za profesjonalną pomoc i empatyczne podejście funkcjonariuszy – czytamy na stronie gdańskiej straży miejskiej.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...