22.02.2024 10:00 16 TS

W milczeniu po piasku przejdą blisko 50 km. Na Półwyspie Helskim odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa

EDK Hel

Dystans blisko 50 kilometrów w milczeniu i po piasku na Półwyspie Helskim przejdą uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej 2024. EDK tradycyjnie odbędą się nie tylko na Kaszubach, ale i w całej Polsce.

Ekstremalna Droga Krzyżowa od kilkunastu lat wpisała się w tradycję wielkopostną w kraju nad Wisłą. W tym roku jedna z wielu tras przebiegać będzie przez Półwysep Helski.

Jesteśmy w trakcie wielkiego postu. To najlepsza sposobność aby zaglądnąć wgłęb swojej duszy i ruszyć na trasę ze swoimi problemami i przemyśleniami. Nie przejmuj się, nie idziesz sam, cały czas z Tobą będzie szedł Jezus. Możesz zdawać Jemu pytania, możesz prosić go o pomoc aby przez chwilkę poniósł twój krzyż, jeśli stwierdzisz że właśnie w tym momencie jest za ciężko i potrzebujesz Szymona z Cyreny. Jezus zrobi to z największą ochotą i miłością, ale najważniejsze, że pójdziecie razem. Startując w EDK już jesteś kimś innym, bo odpowiedziałeś na słowa Jezusa "Pójdź za mną!" - przyznaje Łukasz Babiński, jeden z członków grupy Wojownicy Maryi Rumia organizator EDK na trasie z Jastrzębiej Góry na Hel.

edk.org.pl

Ekstremalna Droga Krzyżowa wystartuje w piątek, 22 marca 2024 roku, z Jastrzębiej Góry, rozpoczynając mszą świętą o godz. 19 w Kościele pw. św. Ignacego Loyoli. Trasa liczy 49 km. Jej prawie cały przebieg odbywa się po plaży, jedynie stacje drogi krzyżowej znajdują się w wyznaczonych miejscach w pobliskich miejscowościach.

Przed wyruszeniem na trasę należy zapoznać się z regulaminem i zasadami na stronie edk.org.pl. Tam też można dokonać zapisu oraz pobrać aplikację z mapką i rozważaniami.

Ekstremalna Droga Krzyżowa ma swój początek w 2009 roku. Jej ideodawcą jest ks. Jacek Stryczek wraz ze wspólnotą Męska Strona Rzeczywistości i Stowarzyszeniem Wiosna. Pierwsza EDK odbyła się w 2009 roku na trasie z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...