22.02.2024 11:10 23 PM/TTM

Łowca nastolatek usłyszał wyrok

Fot. TTM

W wejherowskim sądzie zapadł wyrok w sprawie, w którym oskarżony był między innymi Krystian W. (Krystek). Uznano go winnym w większości postawionych mu zarzutów.

Łącznie wejherowski sąd skazał Krystiana W. na 15 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz pracy z nieletnimi, ma również 5-letni zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych.

Jak podaje TVN24 mężczyzna oskarżony był o 65 przestępstw, w tym 40 o charakterze seksualnym. Miał dopuścić się gwałtów oraz współżycia z dziewczętami poniżej 15. roku życia. Pokrzywdzone zostały co najmniej 33 kobiety, z czego większość nie była pełnoletnia, a pięć nie miało ukończonych nawet 15 lat.

„Krystek” miał działać na terenie Trójmiasta i województwa pomorskiego w latach 2006–2015. Wedle zeznań pokrzywdzonych i świadków, miał m.in. oferować pracę nastolatkom. Później wykorzystywał je seksualnie i szantażował upublicznieniem kompromitujących nagrań czy zdjęć. Inne zarzuty, które usłyszał Krystian W., obejmują oszustwa, wyłudzenia, składanie fałszywych zeznań czy zastraszanie świadków.

Sąd wyłączył jawność rozprawy i obecność dziennikarzy na rozprawie nie była możliwa.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...