11.12.2023 11:00 1 OR/Mieszko Weltrowski

W ArtParku rozpoczęli odliczanie do Świąt

fot. gmina Wejherowo/facebook

W piątek, 8 grudnia, w Bolszewie odbyło się wydarzenie pod tytułem „Sezon świąteczny czas zacząć”. Z tej okazji w ArtParku nie zabrakło wielu atrakcji, w tym prezentacji nowych świątecznych iluminacji.

ArtPark w Bolszewie ponownie stał się miejscem, w którym radosny czas oczekiwania na święta został wspólnie rozpoczęty przez mieszkańców gminy Wejherowo.

Na dworze minusowe temperatury, a tymczasem rozpoczynamy najcieplejszy czas w roku. Dwa dni po Mikołajkach zaczynamy z oczekiwaniem na Święta Bożego Narodzenia. Wspólnie odpaliliśmy lampki na choince, bombkoramkę, w której możemy zrobić sobie zdjęcia, oświetliliśmy dziś również szopkę — mówi Przemysław Kiedrowski, wójt gminy Wejherowo.

I faktycznie było to pierwszy punkt, od którego świętowanie się zaczęło, czyli odliczanie do zapalenia tych wyjątkowych ozdób.

Podczas wydarzenia nie zabrakło także licznych stoisk, w tym Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, który częstował tradycyjną wigilijną potrawą.

Jest to szczególny czas dla osób samotnych i rodzin. Przygotowaliśmy barszcz z uszkami, który rozdajemy dziś nieodpłatnie — mówi Karolina Dębkowska, dyrektor GOPS w Wejherowie.

A jeśli to było mało, to mieszkańcy gminy i goście mieli okazję spróbować także dań przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Wejherowo. Nie zabrakło także licznych atrakcji na scenie. Zaprezentowała się na niej kaszubska kapela „Zbierańce” oraz Orkiestra Dęta Gminy Wejherowo.

Tego dnia odbyło się również wręczenie nagród w konkursie na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Wszystkie przygotowane dekoracje zawisły na choince w ArtParku.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...