10.12.2023 14:00 16 OR

Puck odpalił Święta. Na rynku miejskim zapanował bajkowy klimat

fot. Emilia Kuczmaja

Jarmarki świąteczne organizowane są w kolejnych miejscach naszego regionu. Magia Świąt zawitała również do Pucka, gdzie na miejskim rynku nie zabrakło stałych elementów oczekiwania na Boże Narodzenie.

Dwudniowy jarmark (9 i 10 grudnia) w Pucku to nie tylko stoiska z różnościami charakterystycznymi dla tego typu miejsc. To również zabawa, włączenie lampek na miejskiej choince i świąteczne atrakcje przygotowane tego dnia na scenie.

Na tegoroczny jarmark zaprosiliśmy około 50 wystawców, rękodzielników i serwujących swoje pyszne dania w ogromnym namiocie restauratorów. Są dziś z nami przedstawiciele miast partnerskich Stein (Niemcy) i Cieszyn i wielu innych partnerów, którzy przyczynili się do sukcesu dzisiejszego wydarzenia — mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Natalia Rathnów, podinspektor ds. kultury, sportu i turystyki w UM Puck

Każdy, kto w weekend odwiedził pucki rynek mógł bezpłatnie wykonać sobie zdjęcie ze Świętym Mikołajem czy skorzystać z przejażdżki karuzelą i kolejką.

Chętni mogli wziąć również udział w warsztatach plastycznych i dekorowania pierników koordynowanych przez Pucki Klub Seniora. Na scenie nie zabrakło piosenek świątecznych w wykonaniu solistów i grup artystycznych, pokazu iluzji czy pokazu teatru ognia.

W wydarzenie zaangażowała się społeczność szkól podstawowych i szkoły muzycznej z Pucka. Uczniowie wraz z nauczycielami zaprezentowali jasełka oraz śpiew kolęd, w który chętnie włączała się zebrana na rynku publiczność.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...