09.12.2023 16:00 0 OR

Przyjdź, zagraj, pomóż. Przed nami Świąteczny Turniej Charytatywny Ultramare

fot. Kaja Szlas/facebook

Czy może być coś przyjemniejszego przed Świętami od bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi? A jeśli pomocy tej towarzyszy radosne wydarzenie sportowe, nie można chcieć więcej.

Kaja Szlas choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Do tego zmaga się z opóźnieniem psycho – ruchowym, spektrum autyzmu, ADHD, zespołem wad wrodzonych i hipoplazją lewej nerki. To zbyt dużo na kilkuletnią dziewczynkę, mającą przed sobą całe życie. By stało się ono znośniejsze zarówno dla niej, jak i wspierającej ją rodziny, potrzebne są środki na leczenie i rehabilitację.

Wsparcie okazać można poprzez umieszczane w mediach społecznościowych liczne aukcje i zbiórki. Pomocy jednak nigdy za wiele. Okazją do kolejnej będzie Świąteczny Turniej Charytatywny Ultramare, w którym na boisku piłkarskim zmierzą się amatorskie zespoły, by spróbować swoich sił w futsalu. Są to halowe rozgrywki zespołów pięcioosobowych w piłce nożnej.

Wydarzeniami towarzyszącymi turniejowi będzie kiermasz słodkich pyszności przygotowany przez koło gospodyń wiejskich z Szemudu oraz świąteczne animacje dla dzieci. Organizatorzy przewidują również licytacje i wizytę gościa specjalnego.

mat.pras.

Impreza odbędzie się w sobotę 16 grudnia w Hali Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie. Rozpoczęcie o godz. 10.00.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...