08.12.2023 15:00 0 OR

Do dzieci z Wejherowa Mikołaj Przychodzi Zawsze

fot. Mikołaj Przychodzi Zawsze - Wejherowo

Prezent to dla dzieci najważniejszy symbol Świąt. Każdy maluch powinien dostać tego dnia choć drobny upominek. Już po raz czwarty w Wejherowie zorganizowana zostanie akcja 'Mikołaj Przychodzi Zawsze.'

Dla społeczników z Wejherowa los dzieci z pieczy zastępczej jest niezwykle ważny. Właśnie z myślą o nich wolontariusze kolejny raz zachęcają wszystkich do wzięcia udziału w zbiórce artykułów, z których wykonane będą świąteczne paczki.

Przynosić można materiały plastyczne, zabawki, w tym klocki, perfumy, kosmetyki do stylizacji włosów dla nastolatków, kosmetyki do makijażu dla nastolatek. Prezenty dostarczyć można 17 grudnia w godz. od 11.00 do 18.00 pod choinkę miejską na pl. Jakuba Wejhera.

Przypomnijmy, że piecza zastępcza to forma opieki nad dzieckiem pozbawionym opieki, którą zobowiązani byli pełnić rodzice biologiczni. Jeśli dobro dziecka jest zagrożone, sąd opiekuńczy umieszcza dziecko właśnie w pieczy zastępczej.

Akcja organizowana we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wejherowie.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...