10.12.2023 08:13 16 OR

Przekroczyli 100 tys. zł. Wejherowskie Klamoty z potężnym wsparciem dla NGOsów

fot. Emilia Kuczmaja

Ze Świętym Mikołajem i przy dźwiękach kolęd. Ostatnia w tym roku edycja Wejherowskich Klamotów upłynęła w klimacie przedświątecznego jarmarku.

W sobotę, 9 grudnia 2023 roku, wejherowska Ekofabryka przerodziła się w prawdziwie świąteczną fabrykę. Na miejscu można było wysłuchać świątecznych piosenek, zrobić sobie zdjęcie z Świętym Mikołajem lub skorzystać z bogatej oferty warsztatów świątecznych m.in. tworzenia świątecznych wianków, ekologicznego pakowania prezentów czy tworzenia świątecznych kartek.

Dochód z każdej edycji wejherowskich klamotów przeznaczony był na rzecz fundacji, stowarzyszeń i wszystkich organizacji pożytku publicznego działających w Wejherowie. Podczas ostatniej wyprzedaży zysk ze sprzedaży wszystkich przedmiotów przekroczył 100 tys. zł.

Organizujemy dziś siódmą edycję wejherowskich klamotów i chyba szczęśliwą, bo właśnie dziś udało się nam przekroczyć magiczne 100 tys. zł, które przeznaczone zostaną na wejherowskie organizacje pożytku publicznego. Mam nadzieję, że wynik ten w przyszłym roku uda się nam podwoić. Dziękujemy wszystkim, którzy przynoszą do naszej Eko Fabryki różnorodne przedmioty. Dzięki tym osobom udaje się nam co trzy miesiące organizować „klamoty” - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Andrzej Gorczycki, prezes Zakładu Usług Komunalnych w Wejherowie.

Dodatkowe atrakcje przewidziano tym razem dla wszystkich posiadaczy Wejherowskiej Karty Mieszkańca. Była ona niezbędna, by wziąć udział choćby w świątecznej loterii fantowej.

Dziś w Eko Fabryce panuje klimat świąt Bożego Narodzenia. W szczególny sposób chcieliśmy podczas tej edycji uhonorować wszystkich posiadaczy Wejherowskiej Karty Mieszkańca. Wśród nich rozlosowane zostały dziś specjalne upominki zasponsorowane przez partnerów tego wydarzenia — mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

To ostatnia w tym roku edycja Galeria Wejherowskie Klamoty. Organizatorzy zapraszają na kolejną już wczesną wiosną 2024 roku.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...