08.12.2023 11:00 2 OR

Masz więcej? Podziel się posiłkiem w społecznych lodówkach

fot. Sołectwo Choczewo

Społeczne lodówki pojawiają się w kolejnych miastach naszego regionu. Na początku grudnia kolejna lodówka pojawiła się na przystanku autobusowym w Choczewie.

Nagły atak zimy, coraz wyższe koszty życia oraz zbliżające się Święta. Wszystko to nie sprzyja robieniu regularnych zakupów i gotowaniu pełnowartościowych posiłków. Jednak są wśród nas osoby, które są w stanie podzielić się posiłkiem i sprawić, by inni mogli najeść się do syta. Dzięki takim osobom możliwe jest funkcjonowanie społecznych lodówek, których w naszym regionie z roku na rok jest coraz więcej.

Kolejna pojawiła się na przystanku autobusowym w Choczewie. Inicjatorem i pomysłodawcą jej postawienia jest Stowarzyszenie „Razem”, realizujące projekt w ramach programu „Gmina Napędzana Wiatrem”.

Będzie tam można ulokować, bądź pobrać produkty żywnościowe. Na razie pusta, ale wkrótce się zapełni — czytamy na profilu facebookowym sołectwa Choczewo.

Nie tylko tam potrzebujący mogą zaopatrzyć się w przekazane im dobrowolnie produkty spożywcze.

fot. Caritas przy Parafii Trójcy Świętej w Wejherowie/facebook

Dwa lata temu podobne miejsce powstało w Bramie Miłosierdzia przy wejherowskiej kolegiacie na placu Jakuba Wejhera. Mieszkańcy mogą tam umieścić produkty żywnościowe dla osób ubogich. Do obiektu można dostać się w godzinach 7:00 – 19:00.

Dzięki członkom Stowarzyszenia „VIDES” i przy udziale Wioski Dobra, społeczna lodówka już 3 lata temu stanęła przy parkingu Zespołu Szkół Salezjańskich w Rumi (od ul. Dąbrowskiego), obok boiska do koszykówki. Jest czynna całodobowo.

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć osoby potrzebujące w Bolszewie, również ma taką możliwość. Lodówka dla potrzebujących ustawiona została tam przy parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bolszewie.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...