09.12.2023 14:00 9 OR/Wejherowo998

Strażacy z Milwina z "bojowym" prezentem mikołajkowym

fot. Wejherowo998/facebook

Nie byle jaki prezent mikołajkowy otrzymali w ostatnim czasie druhowie z OSP Milwino. Strażacka remiza wzbogaciła się o wóz bojowy, który pomoże w jeszcze lepszym wypełnianiu misji stania na straży bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu.

Nowy nabytek strażaków z Milwina to wyprodukowany w 2002 roku średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA Renault Midlum 270dCi wyposażony w zbiornik na wodę o pojemności 3000 litrów i autopompę o wydajności 1600 litrów/minutę. Charakterystycznym elementem widocznym z zewnątrz są z pewnością dwie skrytki sprzętowe po jednej stronie pojazdu oraz przedział kabinowy wyposażony w osiem miejsc siedzących.

Aby wóz mógł brać udział w zdarzeniach, konieczne było uzyskanie na niego certyfikatu z Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej w Józefowie co udało się dokonać w ostatnim czasie. Pojazd zastąpi wiekowego już GBM Stara 244, którego milwińscy druhowie pozyskali w 2006 roku i użytkują do chwili obecnej.

W oficjalnym przekazaniu wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych i druhowie z gminy Luzino, którzy przekazali na rzecz milwińskiej jednostki używany, ale wciąż w pełni sprawny zestaw narzędzi hydraulicznych Holmatro.

Łączny koszt pojazdu wyniósł około 270 000 złotych. 50 tys. zł przeznaczyła na ten cel gmina Luzino, a 20 tys. starostwo powiatowe w Wejherowie. Pozostałą większość kwoty stanowił duży wkład własny jednostki oraz wsparcie prywatnych darczyńców.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...