08.12.2023 15:45 0 ab

Święci Mikołajowie opanowali Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika nr 1 w Bolszewie

SP 1 Bolszewo

6 grudnia jest dniem, w którym od wielu lat Szkoła Podstawowa nr 1 w Bolszewie podtrzymuje mikołajkową tradycję. Uczniowie ubierają się wtedy w świąteczne kolory, noszą czapki Mikołaja, przebierają się za elfy, śnieżynki, czy renifery.

Tego dnia dzieci były świetnie przygotowane – ubrane w mikołajkowe akcenty zaśpiewały wyjątkowemu gościowi świąteczną piosenkę. Następnie każde z nich zostało obdarowane paczuszką ze słodyczami. Kto chciał, miał okazję usiąść Mikołajowi na kolana.

Nie tylko najmłodsi nie mogli doczekać się przybycia Mikołaja. W końcu jednak nadszedł ten wspaniały dzień. Święty Mikołaj przybył. Nasze szkolne śnieżynki zapraszały jedną klasę po drugiej do pamiątkowego zdjęcia i słodki upominek od „gościa z Laponii”. Wszyscy byli bardzo szczęśliwi i zadowoleni, a dla świętego Mikołaja najpiękniejszym podarkiem był uśmiech naszych uczniów. Nie byłoby tego wspaniałego dnia, gdyby nie zastąpiona pomoc rodziców, którzy przygotowali przepiękną, bajkową scenerię, gdzie nasi podopieczni mogli poczuć się jak w Krainie Lodu – podsumowała Mikołajki, Alicja Hopa, opiekunka Samorządu Uczniowskiego w SP 1 Bolszewo.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...