03.12.2023 16:23 1 ab

Charytatywny kiermasz świąteczny w Szkole Podstawowej nr 1 w Bolszewie. Dzieci zaśpiewały dla Puckiego Hospicjum im. Ojca Pio

SP 1 Bolszewo

W Szkole Podstawowej nr 1 w Bolszewie odbył się charytatywny kiermasz świąteczny "Śpiewamy dla hospicjum". Rodzice przygotowali na sprzedaż przepyszne ciasta, a dzieci stworzyły ozdoby, które można było zakupić za dowolną kwotę wrzuconą do puszki. Całkowity dochód zebrany podczas imprezy został przekazany na rzecz Puckiego Hospicjum im. Ojca Pio.

O tym jak ważne jest pomaganie oraz dzielenie się dobrem, wiedzą już najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Bolszewie.

W piątek, 1 grudnia 2023 r. w bolszewskiej placówce zorganizowano charytatywny kiermasz świąteczny „Śpiewamy dla Hospicjum”. Wydarzeniu przyświecał jeden, ale za to jakże szczytny cel - zebrać pieniądze na rzecz Puckiego Hospicjum im. Ojca Pio.

Z tej okazji rodzice przygotowali na sprzedaż przepyszne ciasta, a dzieci podczas wcześniejszych zajęć tworzyły ozdoby, które można było zakupić za dowolną kwotę wrzuconą do puszki - mówi dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolszewie, Justyna Miszke-Redman.

Podczas charytatywnej imprezy wszystkie grupy przedszkolne wystąpiły przed swoimi rodzinami i zaśpiewały świąteczne utwory. Całkowity dochód zebrany podczas akcji przekazano do Puckiego Hospicjum.

Grudzień to szczególny czas dla nas wszystkich. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia budzą w nas wszystkich chęć czynienia dobra. Mimo trudnych dla wszystkich czasów nie ustajemy w pomaganiu innym. W naszej szkole bardzo prężnie działa koło wolontariatu. Również najmłodsze dzieci czują, że pomaganie jest wielką radością, czymś, co każdy powinien robić - podkreśliła Justyna Miszke-Redman.

Akcje charytatywne to już tradycja w SP 1 Bolszewo

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, gdy szkoła w Bolszewie wspólnie z rodzicami włącza się, bądź organizuje charytatywne akcje. Nie tak dawno, bo grudniu 2022 roku, w "jedynce" odbył się koncert kolęd i pastorałek.

Dzieci wówczas zaśpiewały dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Wejherowie. Można więc śmiało powiedzieć, że tego typu wydarzenia już na stałe wpisały się harmonogram szkolnych imprez.

Nasza społeczność szkolna i ich rodzice każdego roku wykazują się bezinteresowną pomocą i organizują różnego rodzaju akcje charytatywne. Tegoroczny kiermasz świąteczny został bardzo pozytywnie przez wszystkich odebrany. A to dopiero początek grudniowych działań charytatywnych naszych uczniów – zapowiada dyrektorka SP 1 Bolszewo.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...