07.12.2023 16:00 5 OR/KMP w Gdańsku

Pijany i na silnych lekach chciał zawieźć dzieci na wycieczkę. Został zatrzymany

fot. KMP w Gdańsku

Bardzo szybko zakończyła się autokarowa wycieczka trzydziestoosobowej grupy dzieci z Gdańska. Kierowca autobusu został zatrzymany po przebadaniu alkomatem. Był pijany.

Wczoraj (6 grudnia) rano gdańscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania „Alkohol”. Podczas akcji z okazji Mikołajek funkcjonariusze kierowcom skrobaczki i zapachy samochodowe z logotypem kampanii Kieruj bez procentów.

W trakcie działań na jednym z punktów kontroli trzeźwości tuż po godzinie 07:00 policjanci drogówki zatrzymali do kontroli 67-latka kierującego autobusem. Mężczyzna przewoził do szkoły trzydziestoosobową grupę dzieci. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec powiatu gdańskiego był w stanie po użyciu alkoholu i miał w organizmie 0,3 promila — informuje rzecznik KMP w Gdańsku.

W rozmowie z mundurowymi kierujący przyznał też, że zażywa silne leki przeciwbólowe, po których nie może wsiadać za kierownicę. Na miejscu pojawił się dyrektor szkoły oraz nauczyciele, którzy zaopiekowali się grupą dzieci. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a następnie przewieźli go do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...