06.12.2023 18:00 2 ab / KMP Gdynia

Policja na medal. Jednego dnia odnaleźli dwie zaginione osoby

KMP Gdynia

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionych mieszkańców Gdyni. Policjanci jednego dnia odnaleźli zaginionego 59-latka oraz 12-latkę.

Zawiadomienie o zaginięciu 59-letniego mężczyzny, które we wtorek (5.12.2023 r.) w komisariacie w Gdyni–Chwarznie złożył jego syn, od razu wzbudziło spore obawy o zdrowie i życie zaginionego.

Według relacji zgłaszającego, 59-latek wyszedł w nocy z mieszkania i nie ma z nim kontaktu. Natychmiast po przyjęciu informacji o zaginięciu, komendant ogłosił alarm dla jednostki, a także dla kryminalnych z gdyńskiej komendy. Policjanci zaczęli szukać mężczyzny, sprawdzali między innymi monitoring. W poszukiwaniach brał również udział przewodnik z psem policyjnym. Około 16.40 funkcjonariusze znaleźli mężczyznę w okolicy dworca – podkreśla Jolanta Grunert, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni.

Również 5 grudnia 2023 r. mundurowi otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 12-latki. Tym razem do Komisariatu Policji w Gdyni–Karwinach zgłosiła się matka dziewczynki.

– Kobieta poinformowała, że około godz. 16 jej córka wykorzystała chwilową nieuwagę ojca i samowolnie oddaliła się z przychodni. Funkcjonariusze ustalili, że dziewczyna ma przy sobie telefon ale odrzuca połączenia. Jeszcze w trakcie przyjmowania zgłoszenia przekazano policjantom informacje o zaginionej 12-latce i po około 30 minutach patrol Policji znalazł dziewczynkę – mówi rzeczniczka gdyńskiej policji.

Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy z Gdyni w działania poszukiwawcze, obie osoby zostały odnalezione jeszcze tego samego dnia.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...