16.11.2023 11:00 48 Tomasz Smuga

Problem z miejscami postojowymi na osiedlu Kaszubskim w Wejherowie. Mamy odpowiedź od spółdzielni

fot. Tomasz Smuga

Mieszkaniec jednego z bloków na osiedlu Kaszubskim w Wejherowie zwraca uwagę na dotkliwy problem z miejscami postojowymi. - Sprawa ciągnie się od trzech lat. Problem dotyczy miejsc postojowych, a raczej ich brak przez ciągłe zastawianie przez inne pojazdy - napisał do naszej redakcji jeden ze zmotoryzowanych mieszkańców. Zarząd Wejherowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej odpowiada, że 'problem jest im znany' i proponują rozwiązanie tej sytuacji.

Sytuacja przedstawiana przez naszego czytelnika dotyczy miejsc postojowych na os. Kaszubskim 25.

Przy bloku mieści się agencja ubezpieczeniowa, która notorycznie zastawia nasze miejsca postojowe. Prosiliśmy właściciela, żeby nie stawiał swoich pojazdów oraz swoich pracowników na miejscach, które są przeznaczone dla mieszkańców. Niestety nic to nie dało - czytamy w mailu od mieszkańca.

Dotkliwy problem zmotoryzowanych lokatorów był też przez nich zgłaszany do administracji osiedla.

Nic się nie zmieniło pomimo ich wielokrotnych zapewnień, że ukarzą i wstawią dodatkowy znak, że upomną właściciela agencji. Sprawa ciągnie się 3 lata, a w dalszym ciągu nic się nie zmienia. Jesteśmy bezsilni. Obok znajduje się pizzeria, której klienci też wjeżdżają na nasze miejsca oraz kościół, gdzie również ludzie jadący na mszę zajmują nasze miejsca. Wielokrotnie była interwencja straży miejskiej, która w tej chwili też nic nie daje - ubolewa nasz czytelnik.

Spółdzielnia: 'Problem nie dotyczy wyłącznie bloku nr 25 na Osiedlu Kaszubskim'

O komentarz zwróciliśmy się do Zarządu Wejherowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W piśmie podpisanym przez prezesa zarządu Ewę Dybowską oraz zastępcę prezesa Piotra Stępkowskiego czytamy, że 'problem dotyczący braku miejsc postojowych jest znany'. W spółdzielni podkreślają, że 'nie dotyczy wyłącznie bloku nr 25 na Osiedlu Kaszubskim, ale praktycznie wszystkich nieruchomości'.

Możliwości miejsc postojowych przy danych blokach są ograniczone. Wynika to z faktu, iż samochodów przybywa, a teren zagospodarowany na plac z miejscami postojowymi pozostaje taki jaki został wcześniej wykonany przy budowie budynku - czytamy w przesłanej do naszej redakcji odpowiedzi.

Zarząd podkreśla, że mieszkańcy bloku numer 25 mają do swojej dyspozycji dwa tereny z wyznaczonymi miejscami postojowymi.

Jeden z nich jest na szczycie budynku od głównej ulicy Rybackiej, a drugi jest w pobliżu pergoli śmietnikowej (w okolicach klatki E bloku nr 25). Jednocześnie informujemy, iż duży ogólnodostępny plac z miejscami postojowymi w pobliżu bloku Os. Kaszubskiego nr 24 jest pomiędzy blokiem nr 22, a blokiem nr 23, z którego mogą korzystać wszyscy mieszkańcy Wejherowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej - wyjaśnia zarząd.

Ponadto - jak czytamy w nadesłanym piśmie - zarząd spółdzielni złożył mieszkańcom bloku nr 25 dwukrotnie propozycję wykonania dodatkowych miejsc parkingowych od strony balkonów.

Jednakże w tej sprawie zarząd nie otrzymał zwrotnej odpowiedzi - zauważa zarząd.

Odnośnie parkowania osób, które przyjeżdżają do pizzeri bądź do kościoła Zarząd Wejherowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przypomina, że wszystkie miejsca postojowe na terenach WSM są oznaczone znakami drogowymi wraz z informacją, że dotyczą tylko mieszkańców Wejherowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Mapka z blokiem numer 25 na osiedlu Kaszubskim:

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...