15.11.2023 10:30 11 Tomasz Smuga/KPP Wejherowo

W Wejherowie zapalił się samochód. Policjant z mieszkańcami gasił pożar do czasu przyjazdu straży pożarnej

fot. KPP Wejherowo

W okolicy dworca kolejowego w Wejherowie doszło do pożaru jadącego samochodu. Dzięki spostrzegawczości i szybkiej reakcji policjanta nikt nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło w środę, 15 listopada 2023 roku, po godzinie 8.

Pierwszy zastępca komendanta zauważył z okna wejherowskiej komendy, jak ulicą Dworcową jedzie samochód osobowy w kierunku ronda przy dworcu PKP, a spod maski wydobywa się buchający ogień oraz dym - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie.

fot. KPP Wejherowo

Funkcjonariusz szybko zareagował. Na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego oraz skierowana została straż pożarna.

Płonąca skoda zatrzymała się za rondem na ul. 10-lutego. Tam na miejsce przybył policjant prewencji, który natychmiast wziął gaśnicę z radiowozu i razem z innymi postronnymi osobami próbował ugasić pożar samochodu. Na miejsce przybyła także straż pożarna, która ostatecznie ugasiła pożar - relacjonuje oficer prasowy.

Jak przekazali policjanci samochód obecnie nie nadaje się do dalszej eksploatacji, natomiast kierującej samochodem na szczęście nic się nie stało. W rejonie ulicy 10-lutego ruch drogowy w obu kierunkach został wstrzymany z uwagi na ogromne zadymienie na drodze, na czas trwania czynności ratowniczych. Przed godziną 9 ruch drogowy został przywrócony.

Mapka z miejscem zdarzenia:

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...