15.11.2023 13:00 4 Tomasz Smuga

Radosław Sałata podpisał kontrakt z Tytanami Wejherowo. 'Jest naszym wychowankiem z krwi i kości'

fot. Tytani Wejherowo/facebook

Zarząd klubu Tytanów Wejherowo podpisał kolejny kontrakt ze swoim zawodnikiem. Tym razem parafkę pod dokumentem postawił Radosław Sałata. 'Jest naszym wychowankiem z krwi i kości' - podkreślają w wejherowskim klubie.

W październiku 2023 roku zarząd Tytanów Wejherowo poinformował, że klub wykonał 'milowy krok w rozwoju'. Chodzi mianowicie o to, że po 13 latach funkcjonowania wejherowskiej drużyny zostały podpisane pierwsze kontrakty z zawodnikami.

Dla nas, dla zarządu to coś wspaniałego. Chcemy, żeby zawodnicy za swoje zaangażowanie, zostawianie zdrowia na boisku byli w jakiś sposób wynagradzani - podkreślił w październiku Remigiusz Sałata, prezes Tytanów.

W listopadzie kolejny z zawodników postawił parafkę pod dokumentem. 3-letni kontrakt podpisał Radosław Sałata. Z klubem związany jest od 13 lat.

Można powiedzieć, że jest naszym wychowankiem z krwi i kości, bo od samego początku istnienia klubu a więc od 2010 roku. Przeszedł wszystkie szczeble szkolenia i reprezentował Tytanów na szczeblu ligowym w każdej kategorii wiekowej (chłopcy, młodzicy, juniorzy - łącznie 9 lat )- od 4 lat drużyna seniorska - czytamy w mediach społecznościowych Tytanów Wejherowo.

W trwającym sezonie 2023/2024 w I lidze Radosław Sałata w czterech meczach zdobył 12 bramek. Urodzony w 2000 roku rozgrywający nie tylko potrafi być skuteczny pod bramką rywali, ale jak zauważają w klubie jest też lojalny.

— *Ciekawostką jest, że miał propozycje i możliwość gry w ekstraklasie, ale zdecydował się zostać w ukochanym klubie. My od tego roku nagradzamy Naszych gladiatorów profesjonalnymi kontraktami i cieszymy się, że zmierzamy we właściwym kierunku *- czytamy w komunikacie wejherowskiego klubu.

Najbliższy mecz Tytani Wejherowo rozegrają w sobotę, 18 listopada 2023 roku. W hali sportowej przy Powiatowym Zespole Szkół nr 4 (czyli popularnej 'Samochodówce') podopieczni trenera Roberta Wicona w ramach 8. kolejki podejmą SKF KPR Sparta Oborniki. Początek meczu o godz. 18.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...