Politycy nie zabijajcie polskich mediów

14.10.2023 20:29 2 Tomasz Smuga

W Tytanach podpisali pierwsze kontrakty z zawodnikami! 'To milowy krok w rozwoju klubu'

telewizjattm.pl/fot. Daniel Zaputowicz

Wprawdzie z wyniku w 5. kolejce I ligi szczypiorniści Tytanów Wejherowo nie mogą być zadowoleni, ponieważ odnieśli pierwszą porażkę w sezonie, to powody do radości dał im zarząd klubu. Prezesi poinformowali o podpisaniu pierwszych kontraktów z zawodnikami. - To milowy krok w rozwoju klubu - mówi Remigiusz Sałata, prezes Tytanów.

1 kwietnia to ważna data w dziejach Tytanów Wejherowo, bowiem tego dnia w 2010 roku powstał klub piłki ręcznej w grodzie Wejhera. Po 13 latach, po spotkaniu 5. kolejki I ligi w sezonie 2023/2024 prezes wejherowskiego klubu poinformował o kolejnym etapie rozwoju zespołu. W drużynie podpisano pierwsze kontrakty z zawodnikami.

Dlaczego to dla nas takie ważne? Zakładając klub bazowaliśmy na składkach członkowskich. Zawodnik, żeby mógł grać płacił 50 zł i sam kupował sobie piłkę. Wspólnie kupowaliśmy paliwo na wyjazdy. Wszystko po to, żeby klub zaistniał - wspominał na pomeczowej konferencji prasowej Remigiusz Sałata, prezes Tytanów Wejherowo. - Dzisiaj wykonaliśmy krok milowy w kierunku rozwoju klubu. Podpisaliśmy pierwsze kontrakty. Mamy nadzieję, że nie ostatnie. Dla nas, dla zarządu to coś wspaniałego. Chcemy, żeby zawodnicy za swoje zaangażowanie, zostawianie zdrowia na boisku byli w jakiś sposób wynagradzani - przyznał Sałata.

Kontrakty podpisano na 3 lata. Jak wyjaśnił prezes zobowiązują zawodnika do regularnego uczestniczenia w treningach, jak i odpowiedniego zaangażowania na boisku i poza nim, w tym reprezentowania klubu na różnych wydarzeniach.

Pierwsza porażka Tytanów

Z tych informacji szczypiorniści Tytanów mogli być zadowoleni. Powodów do radości nie mieli za to po zakończonym spotkaniu. W sobotę (14 października) wejherowianie doznali pierwszej porażki w trwającym sezonie. Przed własną publicznością przegrali z SMS ZPRP I Kwidzyn 36:37 (19:18).

Nasi rywale fajnie wyglądali rzutowo w przeciwieństwie do nas. To była ta różnica, która zadecydowała. Po meczu powiedziałem swoim chłopakom, że byli [SMS - dop. red] lepsi i bardziej skuteczni. My nie możemy lawinowo marnować sytuacji jedna po drugiej. Na pięć sam na sam, wykorzystaliśmy tylko jedną. Tak nie może być na takim poziomie, bo będziemy przegrywać z każdym, jeżeli będziemy mieli taką koncentrację - powiedział po meczu Robert Wicon, trener Tytanów Wejherowo.

Po pięciu kolejkach wejherowianie zajmują 4. miejsce. Dotychczas Tytani wygrali trzy mecze i jedna przegrali.

tabela I liga/zprp.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...